Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért érzem néha, hogy mintha...

Miért érzem néha, hogy mintha a szívizmom "rángatózna", olyan, mint amikor pld. stresszes élet hatására más testrészi izmom is görcsben lenne (angolul muscle twitching-re gondolok)!?

Figyelt kérdés

Havonta legalább 1-szer előfordul ilyen. Utóljára 2 napja történt ilyen velem. Ilyen intenzitással még nem volt.., és minden elkezdett elmosódni (tehát a látásom).

Az időtartama pár másodperc.


2023. nov. 30. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu nekem is így kezdődött. Olyasmi mint egy izom rángás csak ez a szívben van. Amíg nem éri el azt a szintet hogy napi szinten több órát vagy ebben az állapotban, addig nem érdemes vele foglalkozni. (Persze kivéve ha szédülsz, kezd kifehéredni a kép, meg ájulás kerülget. Mert ha ez van akkor doki.)

Szóval nekem ez annyira súlyosbodott hogy naponta több órát így rángatózott, ha hanyatt feküdtem egyfolytában amíg pl néztem a tv-t. Én nem paráztam hogy meghalok emiatt, így csak nagyon sokára mentem vele dokihoz (akkor is mert annyira zavaró volt már). Na nekem írt fel rá béta receptor blokkoló gyógyszert (metoprolol z hexalt) és akkor ez így megszűnt. Azóta is szedem ezt a bogyót (már vagy 15 éve) más vizsgálatokra nem mentem el (mondom úgyis hat a gyógyszer). Szóval ez van kb. Ez ilyen. Amúgy nekem a cigi az ami nagyon előhozza ezt (ha sokat cigizek néha vissza jön). Ezen kívül a kávé sem tesz neki jót, és az intravénás droghasználat (bár gondolom ez nálad nem játszik).

A lényeg hogy no cigi, no kávé, és szedj magnéziumot is rendszeresen. Ha meg nagyon bedurvul menj el dokihoz, és írhat rá gyógyszer ami elmulasztja.

2023. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez a válasz, amit itt kaptál, nem egy életbiztosítás. Szó sincs róla, hogy ezzel nem kell foglalkozni! Igaz, hogy jó alaposan elbújtatva a sorok között van benne egy fontos információ a magnéziumról. De az, hogy "szedjed rendesen", az elég ködös. Minden sejtünknek folyamatosan szüksége van magnéziumra, minél nagyobb a stressz vagy a fizikai megterhelés, annál többet használunk fel. A napi adagja kb. 400 mg, ha veszel magnéziumot, ellenőrizd, hogy nagyjából ennyi legyen egy tablettában.

A szédülést meg a szívkamra-remegés érzését inkább a káliumhiány okozza. A 4,5-5 közötti kálium érték a legjobb, akiknek ettől alacsonyabb a káliumszintje, azokat gyakrabban éri hirtelen szívhalál. Izotóniás sportitalokban is van magnézium meg kálium, valamint a zöld növényekben. A káliumszint ellenőrzését a háziorvostól kell kérni. Plusz a b-vitaminok hiánya is okoz szédülést, vérkeringési zavart.

[link]

2023. dec. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!