Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen adaptív a szerveze...

Miért ilyen adaptív a szervezet a gyógyszerekre?

Figyelt kérdés

A frontin nálam sosem hatott, 8 darabbal sem, viszont egyszer működött az, hogy egy szemre egy kupica pálinkát megittam, és fél napig feküdtem tőle. Sőt másodszorra is, viszont harmadszorra már egyáltalán nem volt hatása. Legutóbb 3 szemre ittam egy fél üveg pezsgőt, és szintén semmi.

A rivotril is hasonló, annál 1 mg még jól elaltatott pár órára; nagyjából 3-4-szer összejött ez a hatás, ám utána már ez is csökkent.



2023. nov. 18. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Na most vagy te nem ismered az adaptív szó jelentését, vagy én nem tudom összerakni mit is akarsz kérdezni…
2023. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ertheto a kerdes... igen, adaptalodik a szervezet. Ez elsosorban a maj meregtelenito funkciojanak koszonheto. Minden egyes uj testidegen anyag (xenobiotikum) bevitele indukalja a maj meregtelenito enzimet, es kesobb mar hatekonyan bontja le a bevitt testidegen anyagot. Ez igy van az alkohollal, a gyogyszerekkel, mergekkel, drogokkal, amig a maj birjs a terhelest es nem romlik a majfunkcio... persze ha romlik, akkor nyilvan a meregtelenites is romlani fog.
2023. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*enzimeit
2023. nov. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!