Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szedte valaki az Isotretinoin-...

Szedte valaki az Isotretinoin-ratiopharm nevű lágy kapszulát? Tényleg ilyen súlyos mellékhatásai vannak? Ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

A kiszáradáson kivül van más érezhető mellékhatása is?

Nekem napi 2x1-et kellene szedtem,nem lesz az túl sok?


2010. okt. 19. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy vélemény. Ha jól értem, erről van szó:


Szerintem nem szabad „szer”-ben gondolkodni. Ott van pl. a Bioptron-lámpa, azzal is lehet pattanásokat kezelni, ha valakit annyira zavar. A Roaccuttan szerintem nem más, mint a modern orvostudomány egyetlen kapszulában. Jót még nem hallottam felőle, főként nőktől. Amúgy sem tudom elképzelni, hogy egy nő hónapokon át szedi bármiféle pszichikai károsodás nélkül. Nekem kvázi-leprás arcom volt az alatt a kb. négy hónap alatt. Hiába volt kenőcs, hiszen nem lehet kétpercenként kenegetni a bőröd, amikor emberek között vagy. Állandóan száraz volt az egész bőröm, hámlott az arcom, cserepesek voltak az ajkaim. Azóta is sokszor úgy ébredek rosszabb reggeleimen, főleg ilyen évszakban, hogy utána órákig csak a taknyot lifteztetem az orrnyílásom és a torkom között, mert annyira kiszáradt éjszaka a szám, hogy felgyülemlett a váladék, ami aztán se be, se ki. A szám meg persze azóta is könnyen kiszárad. (A szőlőzsírt pedig utálom.)


Bocs, ha nagyon negatív vagyok. Csak hirtelen ötlettől vezérelve kerestem rá ERRE. A modern orvoslástól is bocsánatot kérek, mert végül is, aki szart akar enni, tartson kanalat. Mindenkinek a saját döntése. Én azt javaslom, hogy ha Roaccuttan-ra adod a fejed, lehetőleg vonulj minél távolabb az emberiségtől, ha meg nem, akkor viseld a következményeit. Igaz, nagyrészt tényleg letisztította (leszárította) az arcom és a vállam, de ilyen áron... Hat hónapot emlegettetek, én kb. négy hónap után, amikor hazajöttem a szokásos havi csekkolásról a bőrgyógyásznőtől, fogtam a maradék készletet és az újabb receptet, és kivágtam az egészet a kukába (némi szitokszó kíséretében). Ezt a dolgot be kéne tiltani, vagy legalábbis roppant korlátozott körülmények között használni, de akkor sem hónapokig!

2010. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Nem mindegy h 2X 10mg vagy 2X 20mg. Előbbi nem olyan sok

Amúgy én 3 éve szedem...

És az első fél évben tény h a szám és az orrom ki volt száradva de túlélhető :)

Lehetsz tőle depis igaz, olyankor doki és csökkents, a lényeg h tudatában légy a gyógyszertől van... Amúgy semmi... ezer éve semmi bajom tőle. Még szolizom is bőven :-)

2011. jan. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!