Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Üdv! Van egy olyan problémám...

Üdv! Van egy olyan problémám hogy kb 6 hónapal ezelőtt munka közben(sofőrként dolgoztam) hirtelen elkopott a hányinger,szédülni kezdtem, elkezdet verni a szívem meg ízadtam. Ugye egyből mentő be vittek EKG, labor minden rendben... haza is engedtek?

Figyelt kérdés
Aztán rá másnap egy ilyen furcsa hasbol induló furcsa érzést követve megint szapora szívverés ízadás de szédülés nem volt. Voltam kardiológián, szívultrahangon nem volt semmi szívvel rendellenes probléma. Volt egy nagylabor cukorterhelésel az is rendben volt. Hasi ultrahang is jó volt. Voltam magán belgyógyon reflux és gyomorhurut lett a diagnózis ami igaz is mert mai napig küszködök vele illetve rosszullétem előtt is nagyon savas Voltam. Egy pár hónapig még dolgoztam a cégnél kicsit szorongtam egy újabb rosszúléttöl így folyamatosan rosszul éreztem magam így lett is egy újabb rosszullét ugyan ez a szívverés de nagyon keményen nyugalmi pulzusból fel ugrott vagy 127re a pulzusom,ízzadás, szédülés. Orvos mondta ez pánikbetegség lesz voltam is pszichologusnál az is megállapította hogy pánikszindrómám van. Munkahelyet ott kellett hagyjam mivel sok volt meg mellé sulit is elkezdtem. Sokáig nem mertem vezetni,elmenni valahova hónapokig csak az udvarra mentem ki. Aztán kezdtem össze szedni magam egy kicsit a gyomrom tovább kínlódot. Néha vannak ilyen furcsa nyomó érzések a melkhasomban olyankor kiszárad a torkom is meg köhögök meg ha valami olyat eszek vagy nagyon tele eszem magam akkor mintha a szívem dobbana be de inkább a gyomrom felől észlelhető ez a jelenség. Kb 3 hónapja nem volt nagyobb rohamom csak a szorongás maradt meg és a félelem de pár nappal ezelőtt megint csak volt egy nagy roham hasi diszkomfort érzésem volt elsőnek,szédülés ahogy felkeltem az ágyból hasbol felment a melkhasba a furcsa érzés és elkezdet kalapálni megint a szívem, ízadtam mint az állat és enyhe zsibbadás az újjaimba illetve minden rohamnál remegés kapott el de melkhasi fájdalmam nem volt. Valakinek hasonló tünetegyüttese volt már esetleg?

2023. aug. 26. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Panikbetegseg. Az antidepresszans nagyon jo ra. Minel tovabb nem kezelteted, annal tobb horror-elmenyed, emleked lesz, amiktol valo felelem megbenit a mindennapi eletben.
2023. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Remélném hogy pánikbetegség mert 27 éves vagyok de nem szeretnék szervi betegségel szenvedni. Csak soha nem volt rá utaló jel csak 6 év sofőrködés plusz rendszertelen étkezés hajszolás meg még munka mellé suli kicsit sok lehetet. Hajlamos vagyok túl gondolni mindent és minden testi tüneteket is túl gondolok ha előjönek ezek a szorongásos pánikorohamok van hogy utána sírok és van hogy mindenen elkezdek pityeregni.
2023. aug. 26. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A testvèremnek ugyan ez volt/van. Pànikbeteg lett sajnos. Csak nála mar odaig fejlődött, hogy egyedül ki se lèp a lakásból. Csak kocsival tud közlekedni de utaskènt. Kerüli a tömeget.


Semmiképp ne hagyd hogy idáig fajuljon. Mert baromi nehéz lesz kimaszni belőle.

Jarj pszichológushoz, szedd a gyógyszert. Foglalkozz olyan dolgokkal amiket szeretsz, ami megnyugtat, lefoglal.

2023. aug. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagy.
2023. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és remélem, hogy NEM dolgozol tovább ilyen állapotban, főleg nem sofőrként.
2023. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben kicsit megnyugodtam! Köszönöm a hozzászólásokat igyekszem kilépni ebből mert sajnos eddig megkeserítette az életemet!
2023. aug. 27. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!