Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagymamámnak súlyos lábszárfek...

Nagymamámnak súlyos lábszárfekélye van és már bekukacosodott. Viszont olyan alacsony a vérnyomása, hogy nem élne túl egy amputációt. Mit lehetne tenni? Mik a kilátások? Történt már ilyen valaki családjában?

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 23:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mert hasraütés szerűen megint ki lett törölve a leírás, ami egyáltalán nem volt elhanyagolható... Ott rengeteg fontos részlet le volt írva, nem tudom minek kellett csak így kitörölni.
2023. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%

Nekem a bal belső bokám alatt keletkezett a seb. Mikor a bőrgyógyász orvos elkezdte kezelni, 2,5 x 1,5 cm-es volt. Sajnos későn látta az orvos /beutaló és előjegyzés szükséges/. Azt hittem magától begyógyul, mint a többi seb. Most már tudom, hogy nem. A bőrgyógyászati szakrendelésen kb. fél év alatt begyógyították. Kizárólag MEPILEX Ag ezüsttel impregnált habkötszer alkalmaztak. [link]

Az ezt fedő kötésre a kötszer Peha-haft volt.

[link]

Havonta mentem a rendelésre a kötszert feliratni.

Szerintem vérellátási problémák vannak a problémás területen. A beszűkül meszes erek nem szállítanak elég vért. Így a vér nem szállít elég oxigént, vitamint, és nem szállítja el a salakanyagot.

Ennek következtében a szövetek elhalnak.

Csak szakorvos tudja kezelni!!!

A megelőzés lenne nagyon fontos.

- Megfelelő koleszterin szint.(Napi min. 1-2 cikk savanyított

fokhagyma, vagy Bánó féle fokhagyma.)

- Megfelelő vércukor szint. (Nem fogyasztok mesterségesen

előállított édesítőszert. Korlátozom a szénhidrát bevitel egyéb

formáit.)

- Ha mégis jelentkezne a seb kb. gombostűfejnyi nagyságban

a problémás visszeres területen, azonnal alkalmazom a mepilexet.

- Ha begyógyult a seb, különböző gumírozott szorítók folyamatos használata előnyös.

- A viszeres területeket Kék Lukács sárga kenőccsel ápolom.

/ Iharosberény 0682720312 ez a gyógyszertár száma, itt lehet megrendelni./


Jobbulást kívánok.

2023. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#9 rendkívül empatikus vagy, kedves ápoló. A magadfajták miatt tart ott az egészségügyünk, ahol. Nyilván nem egy ragtapasz van rajta, hanem az orvosok által felírt kötszerek. Időben orvoshoz vittük. Más kérdés, hogy kirakták a kórházból. De véletlenül sem ők a gyilkosok, hanem minket vádolsz alávaló, személyeskedő módon.
2023. júl. 19. 18:55
 14/21 anonim ***** válasza:
48%

#18:55

Azért egy fekély sem egyik napról a másikra alakul ki. Ha pedig olyan gyenge a vérkeringés, hogy elhalnak a szövetek akkor fertőtlenítheted meg tapaszozhatod egész nap, akkor is elfog kukacosodni.

Nekem konkrétan volt ilyen a családomban és leírtam mik a kilátásoka hogy kérted. De te csak feszengsz, hogy amputáció nélküli megoldást akarsz. Erre leírták neked akik ezzel foglalkoznak, hogy ilyen nincs. Látod is a rokonodon, hogy romlik az állapota... A saját szemednek nem hiszel, a hozzá értőknek nem hiszel. Akkor mit akarsz?

2023. júl. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Igen, empatikus vagyok. De nem irántad, hanem a nagymamád iránt. Tudod, hogy milyen fájdalmai vannak? Nagyon sajnálom szegényt, hogy ilyen családja van. Hívjátok ki hozzá legalább a háziorvost. Ha mindenkit lepontozol, úgy jobb lesz a lelkiismereted? Tudod, hogy igazunk van, mégis mindenkinek adsz egy piros x-et.

Üdv: az empatikus ápoló.

2023. júl. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A háziorvos folyamatosan kap képeket. Reakciója: ez ebben a korban teljesen normális. Ő kórházba sem akarta utalni még az elején, nekünk lett már elege és vittük be.
2023. júl. 19. 23:36
 17/21 anonim válasza:
53%
Mese habbal. 🤡
jan. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
az hát, ritkán mondom ezt, de az, hogy a háziorvos egy kukacos fekélyre azt mondja, hogy "teljesen normális", hát...
jan. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Lábszárfekélybe kukac nem keletkezik. A légy lárvája a kukac.Nincs más opció.

Öreg, rossz a keringése, kevés folyadékot fogyaszt, mint általában az öregek. Az ő korában és keringése mellett csak ápolásra szorul.

Mindenképp el kell távolítani a férgeket. Egyenként,csipesszel. 3%-os hyperolos oldat ( gyógyszertárban kapható) öblögetéssel előjönnek a bőr alól is. Ezt minden nap meg kell ismételni, míg vannak élő kukacok.

A légy lárva valószínűleg megette az összes lepedéket a fekélyről, tehát az most tiszta. Most jönne az a rész, hogy hámosítás.

Ilyen rossz keringésű idős embernél tulajdonképpen a tiszta sebalapra, fájdalomcsillapításra törekszünk. Nem fog meggyógyulni a lába.A fájdalomcsillapítókkal meg óvatosan kell bánni.Csak éjszakára, hogy tudjon pihenni.

Ezek a modern kötszerek sem jók mindenkinek, van akinek begyullad tőle a bőre/fekélye.

Elég a mull lap-mullpólya használata kenőcsökkel.

Fertőtlenítők: Betadine oldat ( gombaölő is), Octenisept oldat.

10 %-os Jecorisos vazelin- hámosító tiszta alapú fekélyre.

Dermazin krém - szintén hámosító, de ezüstöt tartalmaz, fém érzékenység esetén nem használható.

Gentamicin krém- szabadon kapható, fertőzött, lepedékes fekélyre, maximum 3 hétig, mert a baci megszokja, s később már nem fog használni.

Fucicort krém- vényköteles, az egyik legjobb lepedékes, bűzös fekélyre, bár ha már szag van, kell antibiotikum is.


Sajnos elhiszem, hogy háziorvos így reagál.

Hallottam már nem egyszer, hogy azt javasolta fekélyes betegnek, hogy napoztassa a sebet, mert hamarabb gyógyul - tudnék az ilyen orvossal mit kezdeni, de sajnos bünteti a törvény.

Ápold, szeresd, míg veletek van a mama.

jan. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet most?
jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!