Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Neurofibromatosis-t diagnoszti...

Neurofibromatosis-t diagnosztizáltak nálam, most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Meg fogok halni, mit csináljak, nagyon félek!

16/F


2010. okt. 11. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem fogsz meghalni, de a szakorvoshoz menj el, ha kaptál beutalót.


Nem vagyok orvos, csak érintett: Esetenként lehetnek súlyos következmények, de az is lehet, hogy csak pár barna foltot jelent a lábon vagy a kézen, mert az is ide tartozik. Meg a gerincferdüléshez is lehet köze.

2010. okt. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Egyszerű huszonéves ***** válasza:

Szia!

Tudom régi a kérdés, de most kerestem rá erre a szóra, mert én is nemrég tudtam meg, hogy ilyen bajom van.


Nem túl sűrűn lehet halálos, de én sem örültem az állapotnak, mert én vagyok már a 4. generáció amiről még Anyukám tud. Előtte is ki tudja hány felmenőmnek lehetett ez a baja.

Nekem csak gerincferdülésem és májfoltjaim vannak, meg néhány kis pöttyöcske.

Anyukámnak epilepsziát okozott és egy veseproblémát.

Nénikémnek Anyu nővérének is ilyenje van, annak a lányának is csak kozmetikai problémái vannak vele.

Szóal mi endesen megkaptuk, de aggasztó kozmetikai hibák is 30-40 éves korban jöttek elő. Amúgy tűnetmentesek vagyunk.

22/N

2011. febr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Bach Rezső válasza:

Kedves Kérdező!


Az NF Magyarország www.neurofibromatozis.com oldalán választ talál kérdéseire. Illetve az orvosaink elérhetőségeit is megtalálja az oldalon.

Mivel a 16/F -ből úgy veszem, hogy ön 16 éves így egy direkt kamaszoknak készült információs anyagot ajánlok figyelmébe.:

[link]


Bármilyen kérdésével nyugodtan fordulhat hozzánk.

Elérhetőségeinket is megtalálja oldalunkon!


Üdvözlettel!


Bach Rezső

NF Magyarország

2011. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
7 éve diagnosztizálták nálam,és itt vagyok élek és virulok,nincs semmi bajom a bőrhibákat leszámitva,de az meg nem fáj és élni is lehet vele...:))
2011. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Évente kell menned hasi ultrahangra, Fül orr gégészhez, neurologushoz és agyi MR vizsgálatra.Lehet, hogy tünetmentes maradsz de ne hanyagold el a vizsgálatokat mert az agyban képzödö daganatok veszélyesek lehetnek, föleg azért mert lassan nönek, terjednek és amik kicsik nem muszáj,hogy okozzanak tüneteket. Ritka az elhalálozás, elvileg nem is számit halálos betegségnek, de ha nem kisérik, kezelik ugy ahogyan kell sajnos elöfordulhatnak szövödmények.
2014. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
És szemorvoshoz, aki meg kell, hogy vizsgálja a szivarvanyhártyát, a szemideget és látotér vizsgálatot igényel.
2014. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: A gerincbetegségem miatt úgy alakult, hogy ca. 5 ortopéd szakorvos is volt a kezelőorvosom, plusz még legalább 10 látott. A bőrhibákon kívül a többi vizsgálatról egyikük sem ejtett sohasem egy szót sem!
2014. dec. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Régi a beszélgetés,de most láttam meg.A sogornőmet sem küldték soha sehova,ez lett a veszte!Késő találták meg a daganatokat az agyában és bele is halt!Keress magadnak normális neurológust!
2018. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jah és orvos vagyok!
2018. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak nem neurologus,biztam mindenki szaktudásában és szakterületében,amit soha nem bocsájtok meg magamnak.
2018. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!