Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire lesz káros hatása a...

Mennyire lesz káros hatása a vörösiszapnak az olyanok számára akik nem a környéken élnek?

Figyelt kérdés

Meg aki nem is veszprém megyében él. Pl nyugatra, északra vagy délre. Mennyire fogják megérezni az emberek?


Nagyon veszélyes az anyag?:S Kicsit félek


2010. okt. 10. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az iszap lúgos hatásától akkora távolságban nyilván nem kell tartani.Az viszont előfordulhat,hogy ha az elöntött területeken a talaj felszínén az iszap kiszárad,akkor a szél magával sodorhatja,mint port,ami -mivel köztudott,hogy nagyon magas fémtartalmú- a tüdőbe kerülve irritációt okozhat, vagy hosszú távú kitettség esetén karcinogén hatású lehet(vagyis rákkeltő).De remélhetőleg valamit csak kezdeni fognak az elöntött területekkel,hogy csökkentsék a további környezeti és emberi egészségügyi veszélyek kockázatát...Személy szerint engem felháborít ami történt,és az a semmittevés,ami jellemzi a kárelhárítást...


Ha az iszappal szennyezett talajt nem termelik ki,és ex situ nem tisztítják,ott még évtizedek múlva is fémszennyezett vagy mutáns zöldség/gyümölcs/növény terem -már ha ezek után bármi is megterem belátható időn belül-...Képtelen vagyok felfogni és elfogadni,hogy egy ekkora volumenű,lakott területek közelében elhelyezett timföld gyár nem volt képes egy megfelelő biztonsági rendszerű (esetleg kettős falú,vagy korszerű katasztrófamegelőzési/biztonsági rendszerrel rendelkező) zagytározót építeni!!Én mondom,ez a katasztrófa felért egy második Csernobillal...


Elnézést a véleménykifejtését,de környezetmérnök vagyok,és nagyon felkavartak a történtek...

2010. okt. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
81%
Az előttem szólónak teljes mértékben igaza van. Erről még meplepően nem beszélnek, hogy a szél szétfújja a megszáradt vörös iszapot, és, hogy ennek később milyen negatív hatásai lesznek...Erre még az is rájátszik, hogy most pont napos idő van, és így megszárad a vörös iszap legfelső rétege, amit úgy a szél előbb vagy utóbb szét fog fujni mindenhová. Mondjuk az esős idő se lenne jobb, mert akkor megint kiszakadna a gát...:( Ez az egész egyszerűen felháborító, komolyan csak itt Magyarországon lehetnek ilyen felelőtlenek. Egész évben számos katasztrófa sújtotta Magyaro-ot (árvizek és most még ez is). Remélem a felelősök vállalni fogják a kártérítést, bár én ehhez személy szerint nem fűzök nagy reményeket. Pedig lene miből kifizetniük...az egyiknek 30 millárd a másiknak meg 16 milliárd a vagyona, ráadásul úgy, hogy a rencerváltáskor mindössze 10 millió Ft-ért vették meg a gyárat (ami szerintem ma olyan 100 milliónak felelne meg), ez nem összehasonlítható összeg az ebből keresett vagyonukkal...
2010. okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!