Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy (vagy több) vérrög meddig...

Egy (vagy több) vérrög meddig keringhet a szervezetben lappangva (nem károsítva a szervezetet)?

Figyelt kérdés
Engem kb. 7 hónapja 290 volt rázott meg, eddig nem éreztem semmit.Mostanában mintha enyhén kicsit fájna középen és az egyik oldalon a melkasom, meg néha zsibbad a lábam.De éppen csak megérintettem az ujjammal(1 centis felületen)- szóval nem hiszem hogy eddig szabadon keringhetne vérrög.Nem tudom.Tüdőembóliát és a trombózist mi az ami kimutatja?Házi orvos tudna-e adni beutalót vizsgálatra?Meg elég sokad dolgozok a munkahelyen fizikailag megterhelve, és semmi fulladásos tünet. Bár az is lehet hogy amikor enyhén öltöztem/megizzadtam akkor lehet a bordáim gyulladtak be(és mostanában 2 hónap alatt 2xer fáztam meg).
2010. okt. 10. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A vérrög kb. pár percig kering a szervezetben, mert utána megakad vagy a tüdőkapillárisokban, vagy a szisztémás kapillárisokban (attól függ, hogy az érpálya melyik részéből indult el: ha a vénából, akkor a tüdőkapill.-okban akad meg, ha egy artériából, akkor a szisztémás kapillárisokban akad meg).


Tüdőemboliánál pedig fullad a beteg, és vagy 1-2 percen belül meghal, vagy krónikus pulmonális hypertóniája lesz, vagy pedig semmi sem történik (minden attól függ, hogy mekkora terület érintett).


Amúgy a 7 hónapja történt áramütés egyiket sem okozhatja, az áramütés összes tünete pár nap után kiütközött volna, szóval 99,9999%, hogy a jelenlegi tüneteidnek semmi köze az áramütéshez.


Amúgy kissé hipochonder vagy...


A lábzsibbadás lehet (többek között) thrombózis miatt is (de ez főleg idős korban jellemző), de ekkor féloldali és dagadás+bőrpír is kíséri. De a zsibbadás lehet neurológiai okok miatt is.

2010. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!