Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lehet hogy az utóbbi...

Miért lehet hogy az utóbbi két napban nehezen kapok levegőt?

Figyelt kérdés
amikor teleszívom a tüdőmet érzem hogy nem elég de érzem hogy már tele van. Ami a legfurább hogy a futást mégis bírom(magamhoz képest) de közbe is folyamatosan érzem de ott legalább még érthető de most a gép előtt ülve is ugyan ez van, nem cigizek ne drogozok nincs semmi káros szenvedélyem csak hát nem vagyok vmi sovány de eddig ez nem volt gond télleg csak az utóbbi két napban
2010. okt. 9. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, csak ő tud neked választ adni!!!

Lehet tüdőgyulladás is...

2010. okt. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem hiszem mert nem köhögök nincs semmi hasonló csak mintha ugyanannyi levegőben kevesebb oxigén lenne
2010. okt. 9. 02:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiszűröm neked, hogy mi a bajod:


Egyél egyik nap kínai ananászos csirkét rizzsel, de egész nap csak azt edd, több tányérral is, az mindegy, de semmi kenyért ne egyél reggel sem, és nézd meg, hogy estére megjavultál e.


Aztán másnap egyél meg minimum 6 tojást kenyérrel, meg melegszendvicset jó sok sajttal, és ha ettől estére elkezdesz fulladni, akkor tuti valami a gyomorsavaddal van baj.


Az pedig refluxot okoz, aztán később a kezeletlen refluxból kialakulhat vastagbél gyulladás.


--------------------------------------------


Viszont ha a kajákra nem reagálsz sehogy, tehát tökmindegy mit eszel, mindig ugyanannyira fulladsz,

akkor lehet egy asztma is, ami most alakult ki nálad.


-----------------------------------------------


Persze ha elmész dokihoz első körben tüdőszűrésre fog küldeni, meg olyan vizsgálatra hogy bele kell fújni egy csőbe azt vizsgálják, h mennyi levegőt tudsz kifújni, aztán egy vérvétel, amibe megnézik van e elég oxigén a véredben, és ha ezek sem mutatnak semmi rendellenességet, akkor elküldenek egy terhaléses szív vizsgálatra, kardiológiára mert pl ha el van szűkülve egy ér, vagy szívbilentyű zavarod van, az ott hamar kiderül. Ott egy szobabringát kell tekerni szóval egyik sem para vizsgálat.


Aztán ha nem találnak sehol semmit, akkor azt fogják mondani, vegyél be egy nyugtatót, mert biztos csak kitalálod hogy beteg vagy és nincs is semmi bajod.


Aztán ha nem múlik a fulladás később sem, akkor mehetsz megnézetni refluxod van e, vagy ha sokat fáj a hasad is emellé és esetleg hasmenés is jelentkezni fog később, akkor meg vastagbél gyulladás lesz.


Az asztmát nem tudom hogyan vizsgálják, azt valami port kell felszívni azt hiszem és úgy.

2010. okt. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezen kívül meg allergiád is lehet valami kajára, amit mostanában eszegettél, csak nem tudsz róla, ez is kialakulhat bármikor, tehát még lehetne csináltatni egy vérvételes allergia tesztet is, csak hogy hamarabb kiderüljön mi az oka, mert hát elég sok oka lehet a fulladásnak.
2010. okt. 9. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. okt. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"nem vagy valami sovany"!

Ez megis mennyi plussz sulyt jelent? Ugyanis az elhizas eseten az asztma megszokott jelenni, es azt jelzi, hogy valtoztatnod kell.


Kezdjel el kevesebbet enni, es gyogynovenyteakat fogyasztani, de ha a tulsuly miatt vannak ezek a legzesi zavarok, akkor az orvos segitseget kell kerni, de kozben lehet fogyasztani,

kakukkfu:utifu tea kevereket, ami segiteni fogja a legzorendszeredet.

2010. okt. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez minden évben van augusztusban már 8 éve, és most mentem el végre orvoshoz. Kiderült, hogy allergiás asztmám van, kaptam inhalátort, ami tágítja a hörgőket, meg allergiagyógyszert, és 1 hét alatt rendbejöttem, most jól vagyok, okt. végén abba is hagyhatom, és majd júliusban kell elkezdenem a terápiát újból.
2010. okt. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!