Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Savas vagyok segít. Setek?

SOS! Savas vagyok segít. Setek?

Figyelt kérdés
Szerda óta felbüfögöm a gyomorsavam vagy mi rettenetesen fáj a torkom és hányásszagú a szám.Ma már nagyon rossz az is fáj ha levegőt veszek, tegnap óta nem ettem és ittam semmit mert nagyon fáj ha nyelek mit csináljak nagyon rossz?Anyumnak mondtam hogy savas vagyok és megkérdezte hogy az mi, elmagyaráztam neki erre ő azt mondta h hülye vagyok nem savas!Akkor most mit csináljak nagyon rossz?
2010. okt. 8. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz!! de lehetőleg ne anyukáddal:S...
2010. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
most utána olvastam és ezt találtam [link] reflux? a reflux öröklődő amúgy?
2010. okt. 8. 13:57
 3/5 A kérdező kommentje:
esetleg milyen ételt vagy italt ajánlotok az enyhítésére?
2010. okt. 8. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen menj el orvoshoz, ezek a tünetek már nem játékok!


A tünetek alapján legvalószínűbb a reflux betegség, ezt jól kitaláltad.


Amennyire én tudom hogy maga a betegség nem öröklődik, de egyes hajlamosító tényezők öröklődhetnek. tehát max. csak a hajlam öröklődik.


néhány étel pedig enyhítheti a tüneteidet, de ettől függetlenül mindenképpen keress fel egy orvost.


"Segíthetnek a könnyen emészthető és pépes ételek, a joghurtok, főzelékek, krémlevesek. Nagyon jók a gabonák, a pelyhek és a müzlik, az élőflórát tartalmazó natúr joghurt és kefir, valamint a növényi eredetű tejek. A joghurtok, kefirek illetve a tej különösen hatásosak kétszersülttel, korpás keksszel fogyasztva."


bővebben itt olvashatsz a betegségről, kezeléséről, arról hogy mit tehetsz te és hogy mivel is jár ez a betegség


A reflux betegség (GERD)

[link]


van 7 cikk róla itt, mind hasznos és ami a lényeg, megbízható forrás.

2010. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!!:)
2010. okt. 8. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!