Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Metypredtől milyen mellékhatás...

Metypredtől milyen mellékhatásod volt? Hogyan hagytad abba?

Figyelt kérdés

4 hete szedem, de az utóbbi 1 hétben sok mellékhatást vettem észre magamon. Megduzzadt arc, feszültség, lábgörcs reggelre mindkét lábban, illetve mindkét kezem begörcsöl napközben is.

Szeretném abbahagyni, de nem tudom hogyan. Mivel szteroidról van szó, gondolom egyik napról a másikra nem szabad.

Dokihoz nem tudok menni, mert most kezdtem dolgozni új munkahelyen, ő pedig másik városban rendel.


2010. okt. 8. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mire szeded, de a szteroidoknak ezek a mellékhatásai mindennaposak. Abbahagyni úgy tudod, hogy fokozatosan csökkented a mennyiséget. Két-három naponként egyre kevesebbet veszel be. Nem irod mennyit szedsz, igy csak ennyit tudok segiteni. Egy-egy szemmel csökkentsd a mennyiséget. Viszont ha abbahagyod, akkor számits arra, hogy az alapbetegséged tünetei újra előjönnek. A szteroid szedése hosszútávon csontritkulást is okoz.
2010. okt. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En napi 1-et szedek es nincs semmi mellekhatasa. Te mennyit szedsz? És mire? Ugy kell abbahagyni, h fokozatosan 3 naponta felezed a dozist.
2010. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vastagbélgyulladásra írta fel az orvos. 4x16 MG-ost szedek reggel, most már 4 hete.
2010. okt. 8. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Vastagbélgyulladásra szteroidot? Elég fura a dokid. Erre sokkal jobb gyógyszerek vannak, amiknek nincs nincs ilyen mellékhatásuk. Szerintem ha visszajönnek a tüneteid, keress más orvost.
2010. okt. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
gondolom autoimmun betegseg
2010. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is meglepődtem,hogy szteroidot írt - salofalk tabletta mellé - dehát az ember az orvossal nem vitatkozik.

Akkor megpróbálom 3 naponta eggyel kevesebbet bevenni belőle. Ennél nagyobb bajom talán nem lesz.

A colitis ulcerosa (vastagbélgyulladás) nem autoimmun betegség (csak feltételezik).

2010. okt. 9. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a salofalk tabletta mellé még salofalk beöntő folyadékot is kaptam. Pár hónap alatt teljesen rendbejöttem, pedig elég komoly problémáim voltak. Évek óta tünet mentes vagyok.
2010. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsótól: és most is szeded a Salofalk-ot?

Én 3x2 db-ot szedek belőle. A beöntőről még nem is hallottam, régen kupot írtak még, de most azt sem kaptam.

2010. okt. 9. 18:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem szedem. Kb. 1-1,5 év alatt teljesen rendbejöttem, pedig azt mondták hogy ez soha nem fog elmúlni. A beöntő folyadék egy harmonikaszerüen összenyomható müanyagban van, éjszakára kellett használni. Ez nagyon sokat segitett. Véreztem, állandóan nyálkás váladék jött belőlem, és fájdalmaim is voltak. Mégis meggyógyultam.
2010. okt. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, Nekem is azt mondták, hogy életem végéig szedni kell a gyógyszert. 2 és fél éve Én is azt hittem, hogy teljesen meggyógyultam. Abbahagytam a Salofalkot (akkor kupot is kaptam), 2 évig semmi bajom nem volt. Aztán jött az életemben egy változás, ami stresszel, idegeskedéssel járt. És kezdődött minden előlről. Véres, nyákos széklet, állandó hasmenéssel. Így jutottam el ehhez a dokihoz, aki most szteroidot írt fel. Semmi tájékoztatást nem adott, hogy ez milyen mellékhatásokkal jár. Ráadásul munkahelyet váltottam 3 hete. Ezért most még elmenni sem tudok hozzá.

Na mindegy... most csökkentem a szteroid adagot, pár nap és abba is hagyom. Remélem akkor már nem lesz mellékhatás.

Neked kívánom, hogy többet ne jöjjön vissza a betegséged.

2010. okt. 13. 06:38

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!