Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha azt mondja az orvos, hogy...

Ha azt mondja az orvos, hogy vérnyomáscsökkentőt kell szednem, nekem muszáj úgy pattogni, ahogy ő mondja?

Figyelt kérdés
Mi van, ha nem szedem?

2023. márc. 26. 21:12
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy én mentem? Már antibiotikumért se menjen az ember, ha megbetegszik? Most én tehetek arról, hogy kicsapta a mérőkészülékét, mert miért ne?
2023. márc. 26. 21:31
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne tervezz vonat általit, rengeteg mozdonyvezető munkáját életét tették tönkre ilyen emberek! És azért gondold át, hogy hátha van miért érdemesnek még élni, inkább arra biztatlak hogy ne add fel ilyen könnyen!
2023. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Neked nem vérnyomás csökkentőre van szükséged....
2023. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Agybaj van erősen. Gondolom nem éppen egy mensa tag a kérdező. Kellenek buta emberek is, na de ennyire....
2023. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Mi van, ha nem szedem?"


A kezeletlen magas vérnyomás következtében idővel lerakódások, plakkok jelennek meg az erek falán, amelyek rontják a vérellátást. Így a magas vérnyomás lassan, évek, évtizedek alatt súlyos érelmeszesedéshez vezet, például a szívizomzatban, az agyban, a vesében, a szem ütőereiben. Ennek következtében pedig jelentősen megnőhet az infarktus, a stroke, a szívelégtelenség, a vakság és a demencia kockázata is. Ez utóbbira az adhat okot, hogy a vérellátás zavara miatt kevesebb oxigén és tápanyag jut az agyba, így az agysejtek károsodhatnak, akár el is halhatnak. Ez a rombolás pedig megmutatkozhat az adott személy memóriájában, gondolkodásában, koordinációjában, megértési és beszéd-képességeiben. Ezen jelenség maga az ún. vaszkuláris – vagyis szív-érrendszeri eredetű - demencia, vagyis a teljes elbutulás.

2023. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nagyon szépen leírta , de nem tudom , hogy ebből mennyit ért meg a kérdező .

Lebutítom:

-vakság

-szívinfarktus

-agyvérzés

-láb amputáció

-meghülyülés

-rossz vese

Ezekben sem kell feltétlenül meghalni. Lehet élni agyvérzés után még tíz éve ágyhoz kötve , miközben pelenkázni kell majd téged és a beszédedet senki sem érti meg.

Az orvos leszarja, hogy te szeded e a gyógyszert vagy sem, viszont a mentőt sem kell hívni, ha akutan lebénul a fél oldalat reggelre.

2023. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
87%
Isten orizz, hogy pattogj. Rohaszd a kardiovaszkularis rendszered, ne pattogj akkor sem, ha szivrohamod lesz.
2023. ápr. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
49%
Ugy irsz, kerdezo, mintha a mi vernyomasunk is magas volna, es arra gyurnal, hogy megusson minket a guta.
2023. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!