Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon magas a vérnyomásom :-...

Nagyon magas a vérnyomásom :- ( mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
153/80 ma mérték a suliba.. lehet azért mert izgultam, de nagyon elvagyok keseredve:( 14/l mit tehetnék ellene?
2010. okt. 6. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne panaszkodj :)

Nekem nemrég suliba 191/110-et mértek és nem foglalkozok vele.

2010. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyers fokhagyma. Nekem bevált, csak lehetőleg olyan idő intervallumban kell elfogyasztani, amikor nincs semmilyen programod. Kevesebb só, cukor.
2010. okt. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 90/70 at mértek és még ideges is voltam... erre varrjál gombot. 18F
2010. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet az is, hogy épp ideges voltál valami miatt.
2010. okt. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha túlsúlyos vagy, akkor próbálj fogyni! Ha nem vagy túlsúlyos, akkor lehet sajnos örökletes is.

Fogyassz rendszeresen fokhagymát, mert az lehúzza a vérnyomást. Ha nem bírod a szagát vegyél fokhagymadrazsét és abból vegyél be!

2010. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez neked nagyon magas?Hol élsz bazzmeg? a 180/90 a magas ez még nem magas...
2010. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi:) hát pedig ez elég magas.. :S am. 53 kg vagyok. és anyukámnak is magas:S
2010. okt. 6. 18:11
 8/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak üzenem, hogy jobb lenne, ha ő is tenne ellene valamit, mert ez bizony nem normális.

A Tiéd kérdező, még nem olyan vészes. Előfordulhat, hogy valóban az izgalom miatt volt magas (ha van a családban, ismerősi körben, akkor érdemes többször is megmérni, majd ha tényleg többször is magas, akkor dokihoz menni vele).

Amit magad is megtehetsz, a rendszeres mozgás, egészséges, sószegény táplálkozás. A fokhagymát többen is említették, valóban jó. Amit még javasolni tudok az a csalántea,mert szintén vérnyomáscsökkentő hatása van.

Remélem tudtam segíteni. Ne keseredj el, ha valóban magas vérnyomás betegséged van, azzal is élhetsz ugyanolyan életet, mint bárki más.

2010. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

*mármint ha a családban, ismerősi körben van vérnyomásmérő!!!, akkor érdemes többször is megmérni.

Egyébként ha a családban van magasvérnyomásos beteg, akkor neked is nagyobb esélyed van rá. De nyugi ,)

2010. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm:) holnap újra mérik a suliban.. és megfogadom a tanácsotokat
2010. okt. 6. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!