Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért véres a székletem?

Miért véres a székletem?

Figyelt kérdés
Enyhe szorulásom van és most este elmentem wcre. A székletem mellet volt egy kis vér és a wcpapírom is enyhén véres volt. Azóta voltam mégegyszer wc-n kb15 perc telt el az a széklet már nem volt véres. Ez vajon mitől lehet. Lehet esetleg hashajtó mellékhatása (hogyha nagyon sokat eszem általában beveszek egy hashajtót hogy könnyeb legyen az emésztés és ma délelőtt is bevettem egyet) (17)

2023. jan. 10. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha piros volt a vér, az csak annyit jelent, hogy a kemény széklet felsértette a végbél környékét. Ha elmúlik, nem jelent gondot.

Ha barna vagy fekete a vér, az jelentene bajt, mert akkor a bél fentebbi szakaszából származik.

Azért ne szedj hashajtót, hogy könnyebb legyen az emésztés!! Ez nagyon káros, sőt veszélyes! Ha az emésztésedet szeretnéd könnyíteni, akkor inkább mentateát készíts, máriatövismagot rágcsálj, vagy epehajtó, emésztést segítő hatású szereket szedj (Bilagit tabletta, de jobbak a gyógynövény alapú szerek, pl Cholagol cseppek). Meg egyébként egyél mértékletesen, egyszerre kevesebbet, kerüld a falási rohamokat.

2023. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pirosas volt akkor remélem nincs semmi gond, köszönöm
2023. jan. 10. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A székrekedés miatt volt piros vér, felsérthette kicsit a bőrt,vagy a nyálkahártyát.
2023. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Vegyél a Gyógyszertárban Reparon végbélkenőcsöt és kúpot ! Helyre fog jönni tőle!
2023. máj. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!