Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért maximum 99%-ot tudnak...

Miért maximum 99%-ot tudnak kiírni a pulzoximéterek?

Figyelt kérdés
Elméletileg lehet 100%-os a vér oxigén telítettsége a pulzoximétereken mégis csak 99% a maximum.
2023. jan. 7. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
A kijelzés megoldásához nem értek, de szerintem teljesen mindegy, hogy 100 vagy 99.
2023. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy megelőzzék a további kérdéseidet.

Nem véletlenül jelenítik meg 2 digiten a mért értéket. Ezeknek a kis kütyüknek, de még a drága orvostechnikai eszközöknek is van egy adott hibahatára. Ez a minőségi termékeknél 1-2%, az olcsóbbaknál akár 3-4% is lehet. Szóval ha 96% a véroxigénszinted, akkor lehet hogy 98 van a kijelzőn, de lehet, hogy 94%. A két digites kijelzés azért jó, mert ha 99% a véroxigén szinted, de a hibahatár miatt 101-et mérne, és azt is jelenítené meg, akkor meg azt kérdeznéd, hogy az hogyan lehet?!? Így az összes 98,5 feletti mért érték (akár a 103 is) 99 értéken jelenítődik meg. És nem problémázol rajta, hogy miért 103...

2023. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

2.

Igen, nyilván lehetetlen megoldani a Holdraszállás után több mint fél évszázaddal, hogy hibahatártól függetlenül ne írjon ki 101-et...

Szerintem szimplán csak spórolni akarnak 1 karaktert.

2023. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, én mértem többször is 100%-os értéket, különböző betegeknél. De el tudom képzelni, hogy van olyan modell ami csak 99-ig írja ki.
2023. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!