Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire borzasztó ez a...

Mennyire borzasztó ez a folyadékbevitel?

Figyelt kérdés
Elég keveset iszom,átlagban fél liter naponta.Nem szándékosan,egyszerűen csak nem jut eszembe,meg ha nem érzem,hogy szomjas lennék,nem is szoktam inni (tudom,hogy eleve nem jó azt megvárni). Ma próbáltam odafigyelni,csináltam magamnak sok teát,mindig előttem volt,így sikerült összvissz 1 litert meginnom,nyáron a max 1,5 literes ásványvíz volt,de az is csak akkor,ha magamra erőltettem:/ Igazából nagyon régóta ennyit iszom,és tudom jól,hogy nem egészséges,de minden próbálkozásom egy-két napig tart,aztán újra nem iszom.De igazából (még?) nem érzem hátrányát,mégis aggaszt.Mi lehet ennek a következménye?:/
2010. okt. 1. 22:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam egy fontos dolgot: 18 éves lány vagyok, 45 kiló,ez valamit talán enyhít a dolgon:D (alkatilag vagyok ilyen,sokat eszem különben,azzal nincs gond)
2010. okt. 1. 22:38
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, mintha én írtam volna.
2010. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi borzasztó következménye nem lesz. Ez az "erőltess magadba legalább 1,5-2 liter folyadékot naponta" csak az ásványvízipar reklámfogása. Az ember szervezete nagyon bölcs, jelzi, ha szomjas.
2010. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele!

Pedig nem jó, de egyszerüen nem érzem, hogy szomjas vagyok.

Pedig Én dohányzom is, de nem vagyok szomjas!

Nekünk ivókura kellenne nem fogyókura.

Én is csináltam már, hogy elöttem az ásványviz, tea, egy ideig iszogattam, aztán teli lettem töle.

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de PL:ha Én iszom, akkor rá 20 percre már érzem, hogy pisilnem kell.

Mondjuk ez nem rossz, de a napi folyadékbevitelhez kevés.

Én átlag napi fél litert iszok.

2010. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jelzi a testünk, hogy szomjasak vagyunk.Nem vagyok fiatal,de életem folyamán nem emlékszem rá, hogy milyen a szomjúság.ÍgY nem is iszom, csak nagyon minimálisat. Sajnos ez nem jó. Nagyon magas a koleszterinem is, pedig sováűny vagyok és nem étkezem úgy
2010. okt. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmi baj nincs vele. Igaz, hogy azt mondják, hogy a napi folyadékbevitel legyen 2-3 liter, de ez nagyon sokmindentől függ. Pl nyár, vagyis hőmérséklet, ki mennyit izzad. Attől is függ, hogy milyen munkát végez, fizikai ülő. Természetesen aki fizikai az több folyadékot fogyaszt, mert izzad is. Nem azért mondják, mert a szódásoknap nagyon jó reklám.. Hanem ha az ember kiszárad, nagyon gyengének érzi magát. Erre szokták mondani, hogy az ember folyadék nélkül max 3 napig bírja. Nem tudom történt-e már ilyen Veled, hogy mikor elindultál otthonról hosszab útra a szüleid mondták, hogy igyál előtte. Nem azért mondták, mert a málnás üveg alján még van egy kevés, és kiszeretné dobni, hanem mert Te sem tudhatod, hogy később mikor jutsz folyadékhoz. Nagyon letudja terhelni az emberi szervezetet az, hogyha nem jut elég folyadékhoz.


Nem olyan nagy probléma, ha napi 1,5 liter folyadékot viszel be 2-3 helyett. Csak ne történjen semmi baj.


Még mielőtt vki sokallaná ezt a mennyiséget, ebbe beletartozik az is, hogy ebédre megeszi a levest, eszik egy almát, netán egy cikk dinnyét.

2010. okt. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát,sajnos elég sokszor előfordul olyan,hogy este 6kor jut eszembe,hogy lényegében semmit nem ittam. Levest nem szoktam enni.:/ Amúgy egyik hozzászóló írta,hogy rögtön pisilnie kell utána,igen,velem is így van,eléggé utálom is.Nyáron,amikor szoktattam magam a 1,5 literre,nem túlzás,10 percenként pisilnem kellett -.-"
2010. okt. 2. 09:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!