Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi idő egy emberi test...

Mennyi idő egy emberi test kihűlése, hány Celsius foktól következhet be, kb mennyi idő, míg beállna a fagyhalál? Ha pl nincs nála takaró sem.

Figyelt kérdés

2022. dec. 2. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most hogy van ez?

Fekszik a földön?

Vagy betonon?

Nincs alatta papír?

Szabadban van egyáltalán, vagy valami romos házban?

Fúj a szél?

Néha feláll és tud mozogni?

Alkohol vagy nyugtatók (más szerek) alatt áll?


Ahogy látod ez rengeteg dolog függvénye. Erre így nem lehet választ adni.

Szerintem -2 -3 körül 4-5 óra alatt meg lehet fagyni ha ki van ütve az ember.


Amúgy voltam csöves, tudom mi a szitu, de erre így nem lehet választ adni...

2022. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1. Nem adtam meg minden részletet; arra gondoltam, hogy majd úgyis kérdeztek, ha felmerül vmi.


A kérdés akkor vonatkozzon egy nőre, az átlagosnál kicsit gyengébb fizikumú, nem áll semmilyen szer hatása alatt, a szabadban tartózkodik, polifoam van alatta, átlagos ruhában, nem mozog és a kinti hőmérséklet a decemberi éjszakákra jellemző. Szél: nem tudom.

2022. dec. 2. 21:34
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát a legelső dolga kéne hogy legyen bármit szerezni amivel le tudja magát takarni. Pl egy fólia is sokat segíthet.

Amúgy az a helyzet hogy ilyen időben még nem fagy meg, de az ízületeknél jobban kell védekezni a hideg ellen, mert ha valami (pl térd) megfázik utána majd nem tud menni.

Amúgy ki lehet bírni ilyen -5ig. Amikor nagyon hideg van felébred az ember, mozog kicsit (pl szoktam fekvő támaszokat is nyomni) aztán vissza lehet feküdni aludni.

Most így nagy vonalakban azt mondom olyan -5 után van már gáz.

Volt olyan ismerősöm aki -10et is kibírt egy fa szekrénybe befeküdve a hó közepén. Szóval sokminden kibírható, de emberfüggő is.

2022. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld.
2022. dec. 2. 23:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyban függ mennyi a test testzsír százaléka. Minél kevesebb annál rizikósabb a dolog.
2022. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy hajléktalan nő az illető?
2022. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon alacsony testzsír százalék. Nő.
2022. dec. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!