Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig normális a vérnyomás...

Meddig normális a vérnyomás 17 évesen?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, fekvő állapotban 120-130 a vérnyomásom, de sokszor amikor felállok hirtelen felmegy, és szédülök/feketeséget látok, utána megmérem és 140 körül van a vérnyomásom, a rekord 155 volt. Ez még normális vagy magas? Nyugalmi állapotban normális a 120-130?

2022. dec. 1. 19:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam a kérdésből, hogy fél éve pánikbeteg vagyok, ezért a pulzusom nyugalmi állapotban is 90-100 körül van, rohamkor pedig 130-140 a vérnyomással együtt.
2022. dec. 1. 19:53
 2/7 anonim ***** válasza:
A 17 évesnek is ugyanolyan a vérnyomása mint a felnőttnek, 140/90 felett tekinthető magasnak. Az hogy rohamkor feljebb megy, normális, így reagál a szervezeted a stresszre. A 130 nem vészes, de nem szokott a fiataloknak ennyi lenni. Méregesd naponta háromszor, írd le, írd mellé volt e panaszod, és ha többször mérsz magasat, háziorvos. Meg talán egy pszichológus sokat tudna segíteni.
2022. dec. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha vérnyomás-panaszod van, a kardiológiára menj, háziorvos nem tud vele mit kezdeni. Én úgy jártam, hogy először a háziorvos írt fel rá Tanydont, de minden bajom volt tőle, aztán elmentem a kardiológiára, ahol rendbe tettek, kaptam helyette Coverexet és tökéletesen jól vagyok.
2022. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De beutalót a kardiológushoz a háziorvos tud adni, és sok helyen a semmire, meg bemondásra nem adnak. 2es vagyok
2022. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magánba nem kell beutaló, így szerencsére ki tudod kerülni a háziorvost. Ráadásul magánban te is beleszólhatsz a gyógyszerezésedbe.
2022. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magánba nem, de nekem pl 17 évesen nem volt pénzem magánrendelésre, reméljük a kérdezőnek van.
2022. dec. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szülei csak adnak neki, ha már cigire, energiaitalra meg piára futja (az átlag tizenéveseknek)
2022. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!