Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen EKG görbét készítő...

Perla22 kérdése:

Milyen EKG görbét készítő okosórát vegyek?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumozók!


A kardiológusom javasolta, hogy a ritmuszavaromat EKG funkciós okosórával próbáljam meg elkapni, s csak simán menjek fel a netre, sokfélét fogok találni. Nekem Samsung Galaxy Android telefonom van, s az alza.hu-n találtam pár 30000-35000 ft körülit, de volt, aki azt mondta, szerinte az átverés. Ezért érdeklődni szeretnék, aki már vett ilyet a szívproblémái miatt, neki mennyire volt megbízható, s általában mik a tapasztalok?


Köszönöm!



#szívritmuszavar #EKG okosóra
2022. nov. 1. 08:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Cseréld le a kardiológusodat. Aki ilyet javavasol az nem orvos, hanem kuruzsló.

Ezek a szarok egyáltalán nem erre valók, és mivel nem hitelesített, az eredményét sem fogadják el sehol.

Kérjen 24 órás holter vizsgálatot.

2022. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarom elhinni, hogy egy orvos ilyet javasolt volna :D


Itt nem arról van szó inkább, hogy hipochonder vagy, akinek 1x félrevert a szíve és azóta az a meggyőződésed hogy szívritmuszavarod van?


Ha az orvos ki akarja deríteni hogy szívritmuszavarod van, akkor rád tesz egy 24 vagy akár 48 órás Holtert ahogy az 1-es is írta.


Ez a kérdés kamu ebben a formában.

2022. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Nem tudom milyen orvos az, aki ilyet javasol, mert egyrészt okosórával EKG-t nem tudsz csinálni, másrészt léteznek akkor már pocket EKG-k, amik pontosabban, harmadrészt van 24 órás EKG, amit ők is fel tudnak rakni, ha nagyon fontos.
2022. nov. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

3# Láttad te már milyen holterrel dolgoznak az orvosok?

Na hát az kövület a köbön. Kb 1980 as évekbeli,. Annál százszorta jobb még a legolcsóbb ekg-s okosóra is, nekem is javasolta háziorvos hogy csípjem el azzal a ritmuszavart.

Másrészről nem sok értelme van a holternek ha nem biztos hohy 24-48 órán belül van ritmuszavar. Lehet hogy abban a két napban semmi, a rá következő napokban meg napokig szarul megy a szív.

2022. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

4


A biológiához gondolom nem sok közöd van.


Mindenkinek van, hogy félreüt a szíve élete során akár többször is, attól még NINCS szívritmuszavara, egy sor egyéb tünet társul ahhoz, ha valakinek valóban ez a betegsége van. Lehet ritka esetekben teljesen tünetmentes is, de olyan nincs, hogy 2 napig teljesen rendben van, majd a 20. napon félreüt a szív, aztán 2 hétig megint semmi, majd megint félreüt. Ez NEM szívritmuszavar.


Ha történik nagylabor, szívultrahang és 24 órás holter, de minden negatív, akkor pszichológushoz kell fordulni mert fejben van a probléma.

2022. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
50%
Jó, figyelj okosórával sosem fogsz EKG-t csinálni, ami valós adatokon alapul. Láttam sok holtert igen, eü-ben dolgozok 19 éve, az orvosi EKG készülék lehet, hogy régi, de még mindig jobb, mint feleslegesen pénzt kiadni olyan cuccra, ami semmit sem ér, ami a te dolgod, csak éppen hamis képet ad arról amit szeretnél tudni. Ha 24-48 órán belül nincs eltérés, nincs ritmuszavar, csak néha, vagy 2 naponta, esetleg ritkábban, az semmit nem jelent, mindenkinél van ilyen, az egészséges embereknél is. Értem én, hogy halad a technika és vonzó, én is szeretem az új dolgokat, de ezeket nem játékszerekkel mérjük. Gondolod, hogyha egy okosóra megbízhatóan, precízen csinálna EKG-t, akkor az orvosok több milliós holterekre költenének, meg x elvezetéses technikát alkalmaznának, minthogy megvennének egy kb. 100-150 ezres karórát?
2022. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

6# 19 éve egészségügyben dolgozol, oké, de hogy életedben nem volt szívritmuszavarod az biztos.

Tudod milyen az? Kuurva szar. Belepofázik az életedbe, a legváratlanabb pillanatba jön, amikor semmi stressz nincs rajtad, kuurva boldog vagy, és nem tudod élni az életedet mert az a szar félreüt annyira hogy majdnem elájulsz, de csak megszédülsz, nem tudsz megcsinálni napi dolgaidat munkádat nem tudod ellátni tőle. A holter csak röhög rajtad mert ez ugye semmiség az állítólagos precíz műszer szerint. Bocs de én nem hiszek benne, jobb az okosóra mert az nem csak 24 órában figyel, hanem sokkal könnyebb monitorozni vele. Lehet hogy nem hiteles, de az orvos is több infot kap a helyzetről és nekem is ajánlotta háziorvos hogy azzal próbáljam meg rögzíteni ha valami van.

2022. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

7


Egy orvos csak és kizárólag hitelesített eszközök által állíthat fel diagnózist és csak ez alapján gyógyszerelhet. Tehát nem létezik olyan, hogy egy orvos okosóra alapján diagnosztizál, mert ilyet nem lehet, konkrétan börtönbe kerülhet ha vényköteles gyógyszert okosóra alapján ír fel. Én nem is értem, ti valami nagyon más világban éltek...

2022. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%

8# Azt nem mondtam hogy ez alapján állít fel diagnózist.


Azt mondta, próbáljam meg saját eszközzel rögzíteni az eseményt, és mutassam meg neki.

Csupán ennyi. Abból ő már tudni fogja, merre induljunk el további vizsgálatok felé.


Úgyhogy nem véletlenül mondták itt mások is hogy a háziorvos ajánlotta hogy okos kütyüvel monitorozzunk magunknak.

2022. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó figyu akkor vegyél okosórát és azzal diagnosztizáljanak.
2022. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!