Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrsövény műtétem lesz! Tudok...

Orrsövény műtétem lesz! Tudok már róla mindent, de 1-2kérdést elfelejtettem feltenni a dokinak?! :S

Figyelt kérdés

Elolvastam már róla neten mindent amit csak lehetett.. itt a gyakori kérdéseken is...De lenne pár kérdésem!!! Műtét után ugyanúgy folytathatom tovább a sportolást? Műtét után kb mikortól kezdhetek el újra futni? Nem fog utána (műtét után 1-2 hét elteltével) vérezni az orrom? Mennyi idő elteltével érzem azt, mintha nem történt volna semmi?

Légyszi ha tudtok segítsetek! A válaszokat előre is köszi!


2010. szept. 23. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A párom januárban esett át orrsövény műtéten, neki azt tanácsolta az orvos, hogy a műtétet követően 2-3 hétig ne sportoljon és ne végezzen komolyabb fizikai munkát. Neki nem vérzett később az orra, és kb. 1 hónap múlva mondta, hogy olyan, mintha nem történt volna semmi. De a felépülés mindenkinél változó, egy ismerősöm nagyon megszenvedett vele, bár őt már sokadszorra műtötték erre a problémára, mert mindig kiújul neki. A párom viszonylag jól viselte a műtét utáni napokat, és hamar rendbe jött. Neked is szerencsés és gyors felépülést kívánok!
2010. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon rendes vagy!
2010. szept. 23. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Na ez az a műtét, amit nem csináltatnék meg...Nem szokott különösebb pozitív eredményt hozni hosszabb távon, főleg ha valaki hajlamosabb az orrpolipra. De azért rendkívül meggyőzően magyarázzák el, miért szükséges.


(De hát a fül-orr-gégésznek is meg kell élnie valamiből $$$$)

2010. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát igen,a felépülés és a következmény teljesen egyén függő ,de én is úgy tudom,hogy 3-4 hétig a erős fizikai mozgást kerülni kell.

A műtét meg....nálam több gondja a felsőlégúti dolgokkal szerintem nagyon kevés embernek volt! De a lényeg,hogy az utolsó problémám miatt felkerestük a legjobb fül-orr-gégészt(legalábbis felénk azt mondják).A problémám sajnos maradandó,de a másik "betegségem",hogy állandóan arcüreggyulladásom volt arra lett visszavezethető,hogy a súlyos orrsövényferdülés nagyon közrejátszott ebben....a sok gyógyszer meg csak rátett...Tehát mindig azt mondták hogy műteni kell mert nem fog helyrejönni,csak rosszabb lesz...ez a doki meg felvilágosított minket,hogy az orrsövényferdülést a legritkább esetekben lehet csak úgy helyrehozni,hogy ne alakuljon ki újra,ne legyen helyette polip,vagy más probléma,ami még rosszabb mint ez....

Úgyhogy kaptam rá valami orrsprayt-ami valahogy helyrehozta, vagy ilyesmi.A következő röntgenen már alig volt ferdülésem=) Na mindegy a lényeg,hogy ha nem voltál több orvosnál akkor sztem még menj el, mielőtt feleslegesen megműtteted magad. Mondjuk azt nem írtad,hogy milyen jellegű a te ferdülésed...???

2010. szept. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!(21:57) Küldtem privát üzenetet! Lenne 1-2 kérdésem hozzád! Légyszi majd ott írj vissza!
2010. szept. 24. 15:29
 6/6 A kérdező kommentje:
21:44! Amúgy most mit tudnék tenni ha egyszer nem kapok rendesen levegőt?:S Muszáj megműttetni!:S
2010. szept. 24. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!