Milyen egy sebész életvitele?
Engem is csak a sebészet érdekelt orvosi előtt is. Nem sokat tudtam róla az egyetem előtt, de belevágtam, mert másban nem tudnám elképzelni magam. Teljesen még most sem látok bele, mert még nem vagyok rezidens, de a kiégés a teljes egészségügyben nagy. A szakma igen jelentős része ki van égve. Sőt, a többségünk már az egyetem alatt kiégett.
Amennyit hallgatóként látok: 7/7:30-15:30ig van a munkaidő + ügyelet (~ 24 óra) Szakrendelés, Ambulancia, műtétek, osztályos munka.
Ha egy operalt beteget újra kell operálni, akkor általában szólnak annak az orvosnak, aki műtötte (még akkor is, ha nem ügyel), aztán ő vagy bejön, vagy az ügyeletesek műtik meg. (Ha ügyeletben történt)
A legtöbb sebész családos, akit ismerek, szóval szabadidő biztos van.
Nem úgy kell ezt elképzelni, hogy 0-24 a kórházban/klinikán van az ember.
Az orvoshiány miatt nyilván több ügyeletet kell vállalniuk, de utána ott a posztügyes szabadnap.
De hogy ezt akarod-e csinálni? Ezt úgyis csak akkor tudod meg, ha már személyesen tapasztalsz meg dolgokat, pl. be jársz másod asszisztálni. Akkor látod igazán, milyen egy műtét menete, bírod-e az 1-8 óra állást, egyáltalán bírod-e a műtétet stb.
Hát nem a munkaidő számít, hanem a munka jellege, szerintem.
De én azt írtam, hogy az egyetem alatt ég ki a többség. Hogy 2 példát említsek, a leterheltség, a bánásmód miatt. Van több is, de talán ezek a legfontosabbak.
De ha engem kérdezel, a kiégés a magyar társadalomra is jellemző, nem csak az egészségügyre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!