Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van ez? (kevés a kérdés,...

Mitől van ez? (kevés a kérdés, sok a konkrétum)

Figyelt kérdés

gyakran viszket a puncim,és fehéres barnás folyásom van.

anyu előtt szégyellem mondani,de ez mitől van?

azonnal orvos?

hoyg mondjam meg anyunak?


mindenk érdésre kérem a válaszotokat! SÜRGŐS!!


2010. szept. 18. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami irritáció lehet,vagy enyhe gomba.Nekem is volt ilyen de magától helyre jött.Sokszor a tisztaságibetét is okozhat viszkető érzést,olyankor váltani kell.Most meg alaposabban,de óvatosan,ne hogy aztán kicsípje.Meg szappan és más kegyszer is okozhat ilyet.Én hintőpooztam,de csak keveset raktam,tudod lyukba nem kerüljön,ha még inkább csípne akkor hagyd abba.


Mennyi idős vagy?Borotválod?Van már mensid?Ha igen mióta?


Néha a mensi megjelenése előtt ha még nem menstruáltál eddig akkor is lehet barnás folyás,meg ha simán felfáztál.Sőt nyilvános helyen használt wc papírt,v közös otthoni törölközöt sem szabad használni,meg borotva is okozhat ilyen hatást.


Ha nem javulna pár héten belül akkor viszont orvoshoz kell menni.Canesten krémet már lehet a gyógyszertárba venni,ami segíthet.

2010. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen borotválom,és nics még menzim,vagyis van de kevés,tegnap óta
2010. szept. 18. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen irritáció is lehet,de ki lehet gyógyulni segítség nélkül is,annyira nem kell megijjedni.

Sampon,szappan,intim mozsdó,alsónemű anyaga,földre potyant iskolai toalatt papír,fiúval való nemiérintkezés,nem sex,de elég ha a nemiszerv érintkezik. is okozhat ilyet.

Anyudhoz odamész és simán elmondod nézd anyu nem tudod mi lehet a probléma de... és elmodndod mind azt amit itt leírtál

2010. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor még csak most jött meg a mensid és még nem használtál betétet eddig?

Amióta megjött és betét van a bugyidban azóta van ez a jelenség?


A borotvát rendszeresen fertőtleníteni kell,mert kiporosodhat és ilyen piros akár pattanásszerű,kicsit fájó,v. viszkető érzés alakulhat ki,ami elmúlik.Ne borotvád,még korai,meg ki látja rajtad kívül.Nyáron ha kell fazonírozd inkább,mint hogy teljesen leszed,de lényeg fertőtlenítsd.Ja és még így is ilyen rövid ideig tartó pirosodás lehet,meg viszketés.


A másik,hogy gyakran mensni megjelenése előtt és a végén simán ilyen barnásfolyásunk van,ez normális.A végén azért mert már nem is vérzünk,hanem múlóban van.


szerintem semmi komoly baj nincs és helyre fog jönni.De vigyázz és a higéniára adjál.Sulibanis inkább mindig vigyál saját zsepit és azt használd.

2010. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja még mindig az utolsó vagyok.


Ne izzgulj ez magától helyre fog nönni.De még a betét is szokott ám viszkető érzést kiváltani,én alig várom hogy elmúljon a havim,mert fürdéskor annyit vakarozom miatta.Pamut anyagut keres betétben is.Én már többször váltottam.

2010. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!