Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet Tourette szindróma?

Ez lehet Tourette szindróma?

Figyelt kérdés

Igazából gyerekkorom óta van ez. De most olvasgattam róla, hogy ezek is lehetnek a tourette jelei. És elkezdtem gondolkodni, hogy lehet, hogy nekem is azom van.


Gondolom majdnem mindenkinek volt olyan, hogy kiskorában a járdán nem lépett rá a "csíkokra", ez velem is így volt, de ha az egyik lábammal ráléptem, akkor a másikkal , mert valahogy azt érzem, hogy minden mozdulatom ki kell egyensúlyoznom.


De ez nem csak ezzel van így, néha akkor is szipogok az orrommal (igazából levegőt veszek) , de ennél is késztetést érzek, hogy ne szipogjak " páratlanul" , tehát ha egyszer szippogattam az orrommal, akkor úgy érzem mégegyszer is kell. Mert ki kell egyensúlyoznom.


(Ez csak egy ideje van)

Néha ráng a fejem, de akkor amikor kiráza hideg. Régen nem volt ilyen, egy ideje mikor rámjön a hidegrázás, a fejemet megrángatom.

De érem, hogy ezt tudatosan csinálom, viszont olvastam olyat is, hogy sok tourettes ember is azt mondja, hogy érzik, hogy meg kell mozgatniuk azt a testrészt ahol késztetést éreznek...


És ha ez nem lenne elég, néha a szemgolyóm is furán forgatom, mert sokat hunyorgatok, de lehet, hogy ezt csak ráfogom már.

Mert a Nap miatt kezdtem ezt el, mindig hunyorgattam a suliban, órákon át ha kint voltunk, és valószínű megszoktam. De amióta ez a hunyorgatás van nagyokat szoktam pislantani, hogy újra a "régi" legyen a szemem... Ezt nehéz elmagyarázni, de valahogy úgy képzeljétek el, hogy csak gondolok egyet és forgatom a szemem, de nem körbe-körbe, csak felfelé (jobban mondva pl mikor ideges az ember akkor ugye, néha a szemét "felfelé irányítja" csak nálam ez akkor is van ha nem vagyok mérges senkire.



Káromkodni nem szoktam, és talán a tüneteim rá is foghatók másra.

De ez a késztetés nem, mert néha csak úgy hozzáérek véletlenül egy tárgyhoz az egyik könyökemmel, akkor a másikat is odaértetem.


Anyukámnak is felolvastam amik erre utaltak, de igazából nem tudom.

Itt a gyakorin, volt egyszer egy kérdés (de nem ebben a témában), akik szintén írták, hogy ők is "kiegyensúlyozzák" a mozdulataikat.

De azt hittem ez normális, csak aztán rájöttem, hogy az ismerőseim nem csinálják ezt. Csak én, meg az a pár ember a kérdés alól.



2022. máj. 16. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos, hogy nem az, inkabb egy kis kenyszeresseg, talan valamilyen enyhe ocd. Menj el pszichiaterhez,o tud diagnosztizalni.
2022. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A Tourette-t a neurológus diagnosztizálja, oda is érdemes elmenni. (Magánvéleményem szerint ez nem Tourette.)
2022. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!