Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nehéz kideríte...

Tényleg ennyire nehéz kideríteni, hogy mitől fáj a derekam?

Figyelt kérdés

Harminc éves vagyok, és közel tíz éve fájdogál a derekam. volt, hogy elég durván beállt, mozdulni se tudtam.

mostmár elmentem dokihoz, beutaltak a reumatológiára. megröntgenezték, de nem látnak semmit. végignyomkodta a doki, az se fájt. végül beutaltak gyógytornára, meg fizikoterápiára. de nem tudják, mitől fáj.

"biztos rosszul tartja magát"- mondta a doki... de egy rosszul tartás miatt úgy beáll az ember dereka, hogy napokig se előre se hátra?


2010. szept. 14. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

lehet abban vmi, amit az orvos mondott...


nekem tavaly nyáron váratlanul elkezdett hihetetlenül fájni, azt hittem, idegbecsípődés. hónapokig nagyon fájt.

ettől függetlenül véletlenül, egy hasi ultrahangon észrevették, hogy van epekövem. Semmilyen panaszt nem okozott, csak azért műtöttek meg, mert cukorbeteg vagyok, és a kőnek lettek volna egészségügyi kockázatai.

summa summarum, kivették a köveket, és onnantól kezdve nem fáj a derekam, pedig ülőmunkát végzek (sajnos).

szóval, ez érdekes egybeesés, szerintem nem is véletlen. lehet, hogy el kéne menned egy belgyógyászati kivizsgálásra, mert lehet, hogy egy belső szervedből sugározódik ki a fájdalom.

2010. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Helló,


isten hozott a klubban :) Sajnos nálam bizony van úgy, hogy rossz tartás miatt beáll a derekam. Szombaton létrára állva festettem. Már este alig bírtam lehajolni. Vasárnap még szebb volt...


Az előző válaszoló esete felkeltette a figyelmemet. Esetleg érdemes volna tényleg egy vizsgálatot csinálni...

2010. szept. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát ha ilyennek a lehetősége fennáll, miért nem mondta maga az orvos?
2010. szept. 14. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért nem mondja, mert ezeregy más oka is lehet. És az ezeregy vizsgálat. Nekem 25 éves koromban kezdődött, és azt mondják 50 felett elmulik, mert a gerinc közei bemeszesednek, és nem tudnak egymáshoz képest elmozdulni. Nekem semmilyen kövem nem volt, sohasem ( vagy nem tudok róla) Viszont a sok év alatt megtanultam, hogy egy rossz mozdulat elég, hogy ujra elkezdődjön. Ráadásul nem azonnal, hanem másnap, vagy még később. Sokan ezért is mondják, pedig nem is csináltam olyant. De két három nap után az ember elfelejti, mit is csinált...
2010. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! nem vagy képben. nem mondta, hogy más lehetőségek is vannak. nem mondta, hogy menjek el más orvoshoz, így persze azt sem tudom, hogy hova kéne.

mellesleg ez TUTI mozgásszervi probléma.

2010. szept. 15. 00:10
 6/7 anonim ***** válasza:
én nem azt mondtam, hogy kő az oka, hanem azt, hogy esetleg belgyógyászati dolog okozhatja - vagy bármi más, amire az orvos nem gondol, mert nem az a szakterülete.
2010. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lehet, hogy én az én hátfájásommal nem vagyok képben. A lényeg, hogy te ott vagy. Ez a fájás nem mozgásszervi betegség, mégcsak nem is betegség. Az összefoglaló neve: lumbágó. Írd be a googliba, és olvasd el, hogy ez mit jelent.

2010. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!