Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista voltam ? Szerintet...

Alkoholista voltam ? Szerintetek ez alkoholizmus ?

Figyelt kérdés

Ennek már 3 éve ,azóta nem iszom csak buliba fél évente 1x 🤣

Szóval nagy magányomba kb fél éven keresztül hetente 1-2 alkalommal megittam egy üveg bort . Közbe telefonáltam barátnőimmel , ők is ugyanezt csinálták , együtt borozunk , de csak telefonon keresztül ,messze laktunk egymástól , és megoldhatatlan volt a találkozás .

Most vissza gondoltam ,hogy elég soknak számít ez az ivás .szerintetek ez alkoholizmusnak számít ? Nem remegtem a piáért , és nem is tudatosan álltam le ezzel, egyszerűen csak lett más elfoglaltságom és nem fért bele az időmbe .



2022. febr. 10. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Döntsd el te, elég konkrét a definíciója az alkoholizmusnak: [link]
2022. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az az alkoholista, aki függ az italtól, magyarul ha nem issza meg a szükséges alkoholmennyiségét, hiányérzeti állapot lép fel a szervezetében és kellemetlenül érzi magát tőle. Alkoholista esetén nem feltétlen kell gondolni arra aki a kocsma szélén az árokba fekszik és nincs munkahelye valamint hangosan anyázik. Az is alkoholista aki mondjuk napi 1 pohár bort/sört/konyakot bármit iszik meg este, de ha azt a minimális mennyiséget nem fogyassza el, feszültté, ingerültté válik. Válaszolva a kérdésre a te eseted nem alkoholizmus, mert nem alakult ki függőség.
2022. febr. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is alkoholista aki szeret buliba inni? Nekem egy hülyébb időszakom volt, akkor este számitógépezéshez ittam sprite-s vagy kólás sört :D 3-4alkalom
2022. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem alkoholizmus.
2022. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem az.

Én vagyok alkesz. Minden nap iszok, és az ital az életem célja. Már lehet látni hogy ez nem a hosszú életem titka, de még sem látom értelmét abba hagyni.

Nekem 4 liter házi bor körül van a napi fogyasztásom, tüskékkel.

2022. febr. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!