Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi kávét ihatok egy nap...

Mennyi kávét ihatok egy nap ami még "belefér"?

Figyelt kérdés

2 műszakban dolgozom.

Délelőttös műszakban:

5:30-5:45-kor kelek; ahogy sikerül, akkor megiszok egy kávét. Beérek a munkahelyemre, fél hétkor még egyet. Aztán utána már csak 10:30-kor. Utána hazamegyek, ebédelek, szundítok 30-60 percet kb; utána iszok meg még egy utolsót. (Kb 4 óra körül)

Ez 4 kávé.

Délutános műszak:

9-10 között kelek, reggelizek majd kávé (vagy a reggelihez iszom a kávét). Beérek, átveszem a műszakot majd 2 után (14:15-14:30 körül; ahogy sikerül).

Utána már csak fél 7-kor és ennyi. Ez így csak 3 kávé.

Sok? Vagy vegyek vissza belőle?

Illetve a kávé mennyi idő alatt "megy ki"? Mert néha nehezen alszom el éjszaka, de csak ritkán. Lehet addigra a fél.7-es kávé már rég kiment, vagy ne igyak fél 7-kor? Vagy egyáltalán ne vagy hamarabb?

26/f

Sovány testalkatom van, ha az számít.

Egyébként eddig jól megszoktam ezt a 2 műszakot és így már megszoktam.

Ezek a beiktatott kávék szinte tökéletesen beállítják a napi rutint; mivel szinte mindig ugyan akkor iszom. (Max a reggeli változik, amikor délutános vagyok, mert van, hogy 9 kor kelek (nagyon ritkán hamarabb) vagy 10-kor meg kettő között bármikor (nagyon ritkán meg 10 után))



2022. febr. 9. 00:49
 1/2 A kérdező kommentje:

Egyébként amikor nagyon fáradt vagyok, vagy azért mert sok a meló vagy mert keveset aludtam (vagy mind a kettő) akkor beiktatok 1-2-t nap közben is. Olyankor borul is a napom.

A rendszeres kávézásra rá lehet szokni? Mármint persze hogy rá, de úgy értem, hogy a biológiai órám, a napi rutin képes erre beállni és ettől függeni? Mert ha más időpontban iszok vagy többet iszok akkor felborul a napom. Átlagban nyűgösebb vagyok, fáradtabb is.

Érdekes.

2022. febr. 9. 00:55
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Nem lesz bajod tőle. De egy gond van vele, hogy azért kell ennyit innod, mert annak a hatása kb. 2-3 óra max., főleg ha cukorral iszod, akkor a cukor az leginkább ami adja az energiát. Vagy olyan cukrot kell választani, aminek lassabb a felszívódása, vagy inkább több zöldséget, salátát, gyümölcsöt enni, ami sokkal hosszabb időre ad neked energiát.
2022. febr. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!