Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Munkához orvosi leleteket...

Munkához orvosi leleteket (vér, vizelet, stb) hol és hogy tudok Budapesten csináltatni?

Figyelt kérdés
kórházban fogok dolgozni egy évet és kellenek különféle leetek:általános, labor, széklet bakterológia, orr-garat váladék, mellkasröntgen, hepa ellenanyag szint, bőrgyógyászati lelet. nem vagyok pesti, otthon a háziorvos ad beutalót(ráírja valami kamu betegség gyanúját, pl tbc gyanú és akkor megcsinálják pl a röntgent) és akkor elintézik. de itt nincs háziorvosom(a helyi azt mondta, hogy kérjem ki otthon a paírjaim és akkor tud fogadni). de most nem tudok hazautazni és minél előbb el kéne intéznem. hogyan tudom ezt megtenni? valami egészségvizsgálót emlegettek, de nemigen adtak tájékoztatást, mivel ezt magamnak kell intézni. ebben az egészségvizsgálóban mindent megcsinálnak egy helyen vagy itt is beutalókkal kell mennem külön mindenért? előre is köszönöm!
2010. szept. 9. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Amelyik kórházban dolgozni fogsz, ott nem lehet megcsináltatni a vizsgálatokat? Én anno a János kórházban dolgoztam Budapesten (igaz, elég régen volt, de miért lenne ma másképpen?), ők helyben elvégeztek minden szükséges szűrést.


Amúgy a Fogalkozás egészségügyi rendelésen, az sztk-ban intézheted a munkavállaláshoz szükséges eü.-engedélyt, ők adnak beutalókat is a kféle szűrésekre. Ennek díja van, kb.6500-8000 ft rendeléstől függően (előre kérdezd meg, mivel a tb nem támogatja, szabadáras! Bármelyik rendelésre mehetsz, nem körzetes). A széklettenyésztésre is ők adnak papírt és edénykét is, ezt a vizsgálatot az ÁNTSZ végzi, kb 3000 Ft az ára, a kis dobozodban kell a postán feladni a kakimintát és nagyjából két hét múlva kapod meg a leletet. Addigra a többi eredményed is megvan, ezekkel mész vissza a fogl.eü rendelésre és beírják a kiskönyvbe az engedélyt.

2010. szept. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
értem köszi. ott nem cisnálják meg, ahová menni fogok. ez így elég sokba kerül, ennyim nincs rá, azt hiszem maradok az eredeti tervnél, mert ha beutalóval megyek, akkor nem kell fizetni.
2010. szept. 9. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!