Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van, hogy a pulzoximéter...

Miért van, hogy a pulzoximéter két ujj között akár 6 eltérést is mutat?

Figyelt kérdés
Egy közepes kategóriás mérő, 10.000 Ft körül van, patikáboól.
2022. jan. 4. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem pl. a jobb kezem hüvelykujja a tuti, ott mutat a legjobb értéket. Pl.98-99-et. A bal kezemen, főleg amíg elég beteg voltam, sokszor ilyenkor 92-95 volt. De ugyanannál az ujjnál is volt eltérés. Aztán van amikor bármelyik ujjamat nézem, ugyanannyi. A férjemnek pl. nem ingadozik, akárhol mérjük 95 körül van, sajnos még nem állt vissza neki a teljesen egészséges szintre. Nagy vonalakban azért jól jeleznek ezek. Amikor a közérzetem egy-egy órára romlik, olyankor általában megjelennek ezek a kisebb értékek akkor is, ha a jó ujjamon 99-et mutat, ha viszont stabilan jól vagyok, akkor bármelyik ujjamat nézem, azért 97 fölött mutat. De állítólag van egy természetes ingadozás teljesen egészséges esetben is.
2022. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Valószínű koronavírus, de teszt nem lett csinálva. 80 éves a papa, nem fullad, és már jobban is van, pár napig nem igazán evett, (pár falatot csak) tegnap meg ma már egész jól evett. Illetve köhög, de nem annyira, mint eleinte. Inkább köhécsel. 2 pfizer oltást kapott, nincs még 4 hónapja a második oltás. Egyik ujjon 84, másik ujjon 90-et mutat. Néztük mind a két kezén, hüvelykujj 88-90, mutatóujj 84. Így kicsit aggódom.
2022. jan. 4. 19:41
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Mert csak az ujjakra van hitelesítve, újjközöknél nem elvárás hogy pontosan mérjen.
2022. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezek borzasztóan rossz értékek. 90 alatt kórházba kell menni! Férjem 92-vel már annyi ideig sem tudott állni, hogy megborotválkozzon. Ki kellett hívnom az ügyeletet.
2022. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs rosszul, nem szédül, levegője is van. Arra gondolok, hogy el van meszesedve az ere, és kevés vér jut az ujjaiba. Nem rég vacsoráztunk, azóta tv-t néz. Nem fekszik. Nemsokára újra megmérjük.
2022. jan. 4. 20:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. A köhécselés jelezheti az oxigénhiányt. Férjemnek is ez volt, hogy köhécselt, a mozgásra jelentkezett neki főleg a köhögés, de amúgy nem érzett se mellkasnyomást, se légszomjat abban az értelemben, hogy nem kellett sóhajtoznia. Egyszerűen a köhögés jelezte az oxigénhiányt. 91-92-nél már borzasztó beteg volt.
2022. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bal hüvelykujjon mértük, 93. Jobb középső 90. Reméljük, nem lesz semmi, de természetesen mérjük még ma.
2022. jan. 4. 20:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszéljetek orvossal minél előbb. Koronavírusban ilyenkor már szteroidot adnak tablettásan és ha az nem segít, akkor vénásan. Férjem 90-91 körül 6 vénás injekciót kapott, közte 2 Solu-Medrol, 3 Calcimusc, Furosemid, hörgőtágító. Ez billentette át a gyógyulás felé, enélkül kórház lett volna. Valami ödéma volt a tüdejében a tüdőgyulladástól.
2022. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyolcas, de párodnak volt tünete?
2022. jan. 4. 21:23
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, első két nap nagyon rossz közérzete volt, ízületi fájdalom, hőemelkedés mellett. Aztán jobb lett, de 5-6. nap környékén lázas lett, egy éjszaka nagyon rosszul volt, zúgott a feje, azt gondolta az antibiotikumtól, de szerintem a vírustól. Száraz köhögése volt, nem akart neki felszakadni semmi, egyáltalán nem volt hurutos. (Nekem hurutos volt végig, sokkal jobban is voltam.) A legfőbb tünet pedig az lett, hogy a 6-10. nap közt egyre kevésbé tudott kikelni az ágyból, mert azonnal köhögőrohamot kapott. Ha egyhelyben volt, nem volt semmi extra tünete, nem érezte rosszul magát, nem szorított a mellkasa (nekem igen), nem verte a víz, mint engem, csak lázas volt és nem tudott mozogni. Aztán a láz lejjebb ment, de az oxigénszint ment lefelé, tablettás szteroid mellett is lement 89-re. Ekkor már ha kiment a mosdóba, utána negyed óra köhögés tört rá, ami a légszomjtól volt. Nem mozgott már szinte semmit, csak úgy volt elviselhető neki, mert akkor nem kellett annyira köhögnie. Szóval volt tünet bőven. De hallottam olyat is, aki 74-es oxigénszinttel a saját lábán ment be a kórházba és igazából észre se vette, hogy lement az oxigénszint, nem érezte, hogy akkora baj lenne, pedig nagyon nagy baj volt és egy hajszálon múlt az élete. Szóval nem mindenki érzi egyformán, nem hiszem, hogy normális idős embernél sem az ennyire alacsony oxigénszint. Azt tudom, hogy száraz, meleg ujjon kell lehetőleg mérni.
2022. jan. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!