Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a fogorvosom letegezett,...

Ha a fogorvosom letegezett, akkor illene visszategezni?

Figyelt kérdés
Olyan macera ez a tegezés-magázás. Én 30 éves nő vagyok, ő meg olyan 45-50 körüli férfi. Nem mertem visszategezni, pedig pár alkalom óta tegez. Legközelebb merjem letegezni? Olyan fura, így még nem jártam dokival.
2010. szept. 6. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
szerintem meg akar répázni!
2010. szept. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát, nagy bunkó az illető, ha letegez, a doktorátusával együtt. Kérdezd meg a többi várakozó beteget, esetleg az asszisztenst, hogy őket is tegezi-e. Nekem nem lenne kedvem a fogorvossal tegeződni, pláne ha nem vagyunk baráti viszonyban és jóval idősebb. Én azt is meggondolnám, hogy fogorvost váltok, mert se egyik, se másik megoldás nem jó.
2010. szept. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon jó doki amúgy + mindent megmagyaráz, tényleg jófej. Az asszisztense már első alkalommal is tegezett, de ő egy fiatalabb nő.

Csak továbbra sem tudom, hogy merjem-e visszategezni.

Répázni?!!? XD

2010. szept. 6. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha egy 45 éves pasi letegez egy 30 éves nőt, akkor szerintem simán vissza lehet tegezni.
2010. szept. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Aligha szeretne csendőrpertut, bátran visszategezheteg. Ha viszont téged zavar, akkor kérd meg egyenesen, hogy maradjatok a magázódásnál. Mindkét kommunikációs forma normális. A legrosszabb, amikor mindketten kínosan érzik magukat.


Egy apróság: tegez, és nem LEtegez. Nem tiszteletlen akar veled lenni, hanem bizalmas. Akkor is ha esetleg neked nem így jön le.

2010. szept. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegezd te is őt. Ha megkérdezi, miért tegezed, kérdezz vissza, hogy ő miért tegez. Vagy mondd legközelebb, amikor köszön, hogy szia, hogy "elnézést, nem tudtam, hogy tegeződünk". Hozzám gyerekek járnak, de a 16-17 éveseket már magázom, kijár nekik is ennyi tisztelet. Ha fiatal, velem egykorú beteg jön, és tegez, akkor tegezem én is. Ha szülő tegez le engem, akkor megkérdezem, mióta is tegeződünk, én is kérek ennyi tiszteletet.
2010. szept. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. (Azért lehet, még később kiemelem a kérdést). Nem tiszteletlenségből tegez (szerintem erre gondolhattatok), hanem ilyen a stílusa és fiatalos is. A váróban eddig max. 1-2 idősebb embert láttam, és őket x néniként meg y bácsiként hívták be. Nincs ellenemre, hogy tegez, csak kételyeim merültek fel. De azt hiszem, legközelebb tegezni fogom :)

Egyik válaszolónak: köszi, hogy a letegez-tegez közötti különbségre felhívtad a figyelmem!

Letegezni egy 60 év körüli férfi munkatársam tegezett LE, ellenben nekem magáznom "kellett". Nem voltam elég talpraesett akkor, és nem kértem ki magamnak,vagyis hoggy nem közöltem vele, hogy akkor ő is magázzon. De az valóban tiszteletlenség volt velem szemben. Aztán pár év múlva "felajánlotta", hogy én is tegezhetem :S

2010. szept. 7. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a kolléganőmmel jártam így. Ő tegez engem, sőt becézget az ügyfeleim előtt, de mikor mondtam, hogy jó, akkor én is tegezem őt, felháborodott. Tény, hogy idősebb, de rangban alattam áll, és ha ő tegezhet engem (és mindenkit a munkahelyen, még a nagyfőnököket is), akkor én is őt.
2010. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Számomra nehéz elképzelni egy olyan munkahelyi közeget, ahol nem automatikus, hogy mindenki mindenkit tegez.
2010. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!