Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vakbél műtét utáni időszakra...

Vakbél műtét utáni időszakra milyen gyakorlati tapasztalataitok vannak? Meddig kell tartani és milyen diétát? Illetve a mozgást illetően mit szabad, mit nem, mikortól lehet emelni? Fizikailag visszaállni a régi aktív kerékvágásba?

Figyelt kérdés

Az orvosom adott néhány alaptanásot, hogy mit szabad enni, vagy hogy fontos a mindennapi könnyű séta, de egyebet nem. És így , 8 nappal a műtét után, hogy kezd visszatérni az étvágyam, erőm, egyre jobban, többet gondolkodom, hogy akkor mit, hogyan, mikortól... Pl egy mindennapi dilemmám, hogy korábban 2-max3-szor étkeztem életritmusom szerint, nagyobb adagot, most pedig annyira nehéz, hogy csak keveset szabad, ha többször is... Járt így más is? Ha igen, hogy oldotta meg?

Vagy pl korábban aktív, fizikailag igénybevett napjaim voltak, most pedig sokszor kapom magam azon, h felemeltem vmit, ami több, mint 2 kg, és még nem szabad... vagy egy 2kg-os táskánál aggódom, hogy annak a cipelése nem okoz-e gondot, ha viszem fél órát.

Vagy, van egy elipszis trénerem, gondoltam, lépegetek lassan rajta most már mindennap, de ugyanakkor félek, nehogy bajt csináljak...

Kérem, ossza meg velem, akinek gyakorlati tanácsai vannak. Hová kell most helyezni a határokat... Előre is köszönöm. 30N



#diéta #étkezés #vakbélműtét #féregnyúlvány #mozgás, terhelés #mennyiség, idő
2021. dec. 11. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Én 4 napig voltam kórházban, ez idő alatt 2* ehettem krumplipürèt, többi csak folyadék volt.

Itthon fokozatosan kezdtem enni, könnyű ételeket, kb 3 hét után maradt bent a szilárd kaja.

Mindennap sétáltam, nem emeltem, nem tornáztam 2 hónapig. Akkor éreztem, hogy már jól vagyok, onnantól kezdtem sportolni is.

2021. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 nagyon szépen köszönöm a beszámolód.
2021. dec. 11. 17:26
 3/4 anonim válasza:
89%

Engem 2 hónappal ezelőtt műtöttek perforált vakbélgyulladással, aminek következtében hasüregi tályogom is lett. Egy hetet voltam kórházban majd 6 hetet voltam otthon, illetve 6 hétig nem ettem nehéz, zsíros ételek, friss pékárut, magvas dolgokat, édességet, káposztaféléket, rostos leveket, puffasztó ételeket, gyümölcsök közül is csak almát ettem héj nélkül leginkább párolt natúr csirkemellet krumplipürével, joghurtot, kekszet,spenótot, párolt répát ettem sok folyadékot fogyasztottam ami leginkább víz volt és almalé és fokozatosan vezettem vissza a normál étkezésem, többször ettem kisebb adagokat. Nekem ezeket javasolták az étkeztetést illetően a kórházban. Illetve 6-8 hét fizikai kímélést javasoltak. Műtét óta a mai napon sportoltam először. Remélem tudtam segíteni:)

18L

2021. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 nagyon szépen köszönöm a te válaszod is!!! :-) Rengeteget segít!
2021. dec. 14. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!