Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a higany nem...

Mit tegyek ha a higany nem megy le a vécén?

Figyelt kérdés
Véletlenül eltörött ma a higanyos lázmérőnk. Azonnal bepánikoltam, de ahogy tudtam, összesöpörtem. Nem találtam jobb megoldást, beleöntöttem a vécébe. Csak most láttam, hogy az alján ott vannak a higany golyók. Kiszedni nem tudom, viszont nagyon félek, hogy valami baj lesz.
2010. szept. 4. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Most arra nem térek ki, hogy mekkora környezetszennyezés, ha higany kerül a folyókba, talajvízbe, stb. Ha van otthon egy mágnesed, akkor fogod és legyűrőd minden undorodat és beledugod a vécé vízében és összeszeded vele. A higany csak 13,6-szor sűrűbb anyag, mint a víz, szóval ne várd, hogy lebegjen benne és levigye az öblítés.
2010. szept. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
gumikesztyűvel, nejlonzacskóval a kezeden meg tudod tenni
2010. szept. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ha sikerült összeszedned, akkor tedd egy zárható tégelybe, mert a higany párologhat és ez akár higanymérgezéshez is vezethet. A legjobb, ha minél előbb leadod egy veszélyes anyagokat is gyűjtő hulladéklerakó udvarban.
2010. szept. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"mert a higany párologhat"

Sőt igazán épp ez a legveszélyesebb, a levegőbe jutó higanygőz


Lehet, hogy az "ahogy tudtad összesöpörted" sem elég.

Vegyél kénport, azzal még meg tudod kötni az esetleg megmaradt higanycseppecskéket, a kis szemé bejut minden apró résbe.

2010. szept. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

itt találsz még hasznos infót:

[link]

2010. szept. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most veszem észre, mit írt az első "Ha van otthon egy mágnesed"

na, a higanyt aztán mágnesezheted...

2010. szept. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!