Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állkapocs,nyaki-gerinc és...

Állkapocs,nyaki-gerinc és ezekhez hasonló problémák okozhatnak fejfájást,és-vagy fülzúgást?

Figyelt kérdés

2021. okt. 29. 12:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A nyaki gerinc igen.
2021. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen
2021. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor mindenképp csináltatok róla CT-t. Lenne pár kérdésem. Ugye a nyaki-gerinc CT-t magánklinikán szó nélkül megcsináltathatom? Illetve szeretnék az állkapocsról is valamilyen vizsgálatot. Ez,hogy működik?

Még egy dolog. Ha a nyaki-gerinc probléma majd fenn áll érdemes lenne-e tovább menni és magával a gerinccel is foglalkozni?

Arra próbálok kilyukadni,hogy sorban szeretnék haladni. Mert,ha a nyak környékén baj van,gondolom értelmetlen csak azt kezelni,mert lehet,hogy nem ott gyökerezik a baj.

2021. okt. 29. 14:29
 4/17 anonim ***** válasza:
A nyakadról inkább MR-t csináltass ha már egyedül akarsz belekezdeni.
2021. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mi a különbség?

Én úgy tudom a CT csontokhoz jobb.

Igazából azt se tudom mit is kell majd nézni.

2021. okt. 29. 15:23
 6/17 anonim ***** válasza:
Az MR komplexebb képet ad. De én azt javaslom, hogy kezdj a reumatológián.
2021. okt. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a nyaki gerinc vizsgálata esetében pont nem az a legfontosabb, hogy a csontokról milyen képet kapsz, mert arra egy szimpla röntgen is megteszi. Az idegi szövetek (gerincvelő, kilépő ideggyökök) és a porckorongok vizsgálatához viszont az MR a legjobb képalkotó vizsgálat.

Az állkapcsodat gnatológián tudod megvizsgáltatni.

2021. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os,valóban igazad van. Mindenképp nála kezdjük akkor. Nekik tisztában kell lenni azzal is,hogy mit keressenek,ha fejfájásom és fülzúgásom van?

7-es,köszönöm,így már értem.

2021. okt. 29. 17:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lehet hogy rosszul gondoltam, de azt hittem, hogy már tudunk valamit az állkapcsodról/nyaki gerincedről, és ezért gondolod, hogy az a ludas a dologban.

Fejfájást, fülzúgást rengeteg minden okozhat.

A fül-orr-gégészeti problémától kezdve, a magas vérnyomáson át, a neurológiai problémákon keresztül, a nyaki gerincig bármi lehet.

Most már inkább azt javaslom, hogy a háziorvosnál kezdj, és ő tovább küld szakrendelésre.

Ha te ragaszkodsz a magánrendeléshez, ott is megcsinálhatod a vizsgálatokat. De szerintem legyen egy szakorvos a háttérben, aki tudja hogy milyen irányba kell indulni.

Üdv.: #1, #4, #6.

2021. okt. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9-es.

Én hibáztam, hogy nem írtam le.

Természetesen meg jártuk a neurológust és a füll-orr gégészt is. Koponya, belsőfül MR készült.

Volt egy melléküreg gyulladásom, két hete műtöttek.

Sehol semmi.

Orrsövény ferdülésem is akarják műteni.

Viszont szerintem attól nem fog elmúlni sem a fejfájásom, sem a fülzúgásom.

Ezért gondoltam megálljt parancsolni műtétek sorozatának és kivizsgálni minden egyes lehetséges okot.

Laikusként legelőször egy reumatológusnál kezdenék.

2021. okt. 29. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!