Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány éves korig fejlődik az...

Hány éves korig fejlődik az emberi test?

Figyelt kérdés
Súlyzózok, és hallottam már olyat, hogy valaki már korán elkezdett súlyzózni, és szívritmusszabályzója lett a túlzott megtermeléstől. Hány éves kortól ajánlott elkezdeni súlyzózni?(tehát, milyen idős kortól mondhatjuk azt, hogy a testünk nem fejlődik tovább?)
2008. dec. 11. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen sportokat 16-17 évhez kötik, mert körülbelül akkorra fejlődik ki a teljes izomzat. Konditerembe is 16 fölött engedik be az embereket (legalábbis amit én ismerek, oda). De a test bizonyos dolgokban még a későbbiekben is fejlődik, változik. De ha elmúltál 16, nyugodtan súlyzózhatsz.
2008. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Január 31-én leszek 15
2008. dec. 11. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:

(előre is Isten éltessen)


Ha intenzíven nősz, akkor már most nem árt valami sport, hogy a gyors növés ne terhelje meg se a gerincedet se az izmaidat, de azért túlzásba ne vidd, mert akkor megárthat. Ott van pl. öcsém, ő nagyon intenzíven kezdett el nőni ennyi idősen, gyakorlatilag "hirtelen megnyúlt", 1 évben többször is kinőtte a nadrágjait meg a cipőit. Akkoriban kezdett orvosi javaslatra sportolni, mert ez a hirtelen növés megviselte a gerincét is, és állandóan fájt a háta, a sport segített.

2008. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sportolni bármikor lehet, a túlzott megerőltetéssel járó sportok viszont sosem egészségesek. Különösen nem a szteroidszedés! (Nem mondom, hogy a konditermekben ezt csinálnák...)
2008. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A második hozzászólónak - köszönöm :D

Amúgy sportolok(foci), de attól szokott a hátam fájni...elég gyakran! Meg, én is voltam már orvosnál, és ő mondta, hogy hirtelen nőtem meg, és azért van ez a hátfájás.

mindegyik hosszászólónak köszönöm, hogy írt ide :D

2008. dec. 12. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!