Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az egyik labor antitest...

Ha az egyik labor antitest tesztje negativ, akkor masik labor, mas mertekegyseggel dolgozo tesztje meg lehet pozitiv?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 18:25
 1/10 anonymus612 válasza:
0%
A mai világban bármi megtörténhet főleg ha Covid-ról van szó, akkor bármi.Itt akkor is pozitív vagy ha negatív vagy mert a teszteket így gyártják. (Virológus)
2021. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Egy tesztnek lehet álnegatív és álpozitív eredménye is.
2021. szept. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Addig jársz, amíg nem lesz végre pozitív és kapsz egy kártyát?
2021. szept. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolso! Nem, aprilisban voltam beteg, kaptam is kartyat ami hamarosan lejar... Voltam antitest vizsgalaton majus vegen, kimutattak... De most egy masik laborba mennek, ahol mas mertekegyseget hasznalnak az egyik tesztnel es mivel kombinalt a teszt, ezert a majusi mertekegyseges tesztet is magaba foglalja....

(tipikus magyar, mindig csak segit, beszolas nelkul..)

2021. szept. 27. 20:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Hülye kérdésre, hülye választ. Teljesen mindegy a mértékegység, neked azt nem kell tudnod. Az az érdekes neked, hogy pozitív vagy negatív.
2021. szept. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hulye kerdes, hisz siman elkepzelheto, hogy pl. Az AU/ml teszt negativ, de az U/ml pozitiv vagy forditva.
2021. szept. 27. 20:34
 7/10 A kérdező kommentje:

anti-SARS-CoV-2 IgG Negatív Valid

NTU: 8,191

Negatív: 9 alatt (NTU)

Határérték: 9-11 között (NTU)

Pozitív: 11 felett (NTU)

SARS-Cov2 neutralizáló IgG vizsgálat Negatív BAU/ml Valid

WHO egység / WHO Unit: < 10,9 BAU/ml

21,8 BAU/ml - 200 BAU/ml: Mérsékelt neutralizációs teszt titer

200 BAU/ml - 600 BAU/ml: Erõs neutralizációs teszt titer

600 BAU/ml - 3270 BAU/ml: Kiemelkedõ neutralizációs teszt titer


Ha elmennek egy U/ml tesztre, akkor az pozitiv lenne esetleg? Ugye latni, hogy van ellenanyag, de nem eleg ennel a tesztnel..

2021. szept. 28. 17:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves botcsinálta laborosok!

Attól, hogy egy tesztnek ugyanaz a mértékegysége, mint egy másiknak, még nem lesz ugyanolyan teszt. (Aki ezt nem érti, nézze meg a legutolsó laborleletét, hogy hány ugyanolyan mértékegységet lát rajta, és ezek hány különböző vizsgálathoz tartoznak.)

A kérdésre válaszolva pedig:

Ha a valós antitest titered a pozitív/negatív határon leledzik, akkor nagyon is előfordulhat, hogy egyik teszttel még (éppen hogy) negatív, a másikkal meg már (éppen hogy) pozitív. Ha csak az igazolvány megszerzése a célod, próbálkozhatsz egy másik laborban, de, ha a betegség ellen való védettséged a kérdés, akkor egy ilyen határérték-eredménnyel alig lehetsz védett.

Az is igaz, amit a 2-es válaszoló írt, vannak álpozitív, és álnegatív eredmények is, de az nem jellemző, igen-igen ritka, én ezzel nem számolnék a helyedben.

2021. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azota visszamentem ahhoz a laborhoz, ahol 6 honapja pozitiv voltam es ott meg mindig pozitiv vagyok :)
2021. okt. 20. 22:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Pont ezt magyarázom. Ha a 7-es kommentben a második eredményed van, akkor határérték körüli vagy. Egyes tesztekkel alá esel, másokkal fölé. Vannak antitestjeid, de nem sok.

Ez lehet, hogy elég a védelemhez, lehet, hogy nem. Ma még nem tudni biztosan.

Persze, ha csak a kártya kell, az jár érte. (Más kérdés, hogy mi lesz, ha erre is figyelemmel lesznek a hatóságok, hiszen elvileg minden eredményt nyilvántartanak az EESZT-ben, vagyis látható a pozitív éppúgy, mint a negatív.)

2021. okt. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!