Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van olyan személy, aki élete...

Van olyan személy, aki élete nagy részében, gyermekkorától kezdve túlsúlyos volt, majd felnőttként lefogyott?

Figyelt kérdés
Mikor volt a fordulópont az életben a változtatásra?

2021. aug. 21. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én. Nem volt nagy túlsúlyom, de volt. Most a változókorban fogytam le, elment az étvágyam.
2021. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Másfél éves koromban kezdtem el meghízni, 6 éves koromra 50 kiló voltam, általános iskola végére ~140, gimi végére ~180, jelenleg (24 évesen) ~220. A legnagyobb eredményem egy 20 kilós fogyás volt, de aztán jött egy rossz időszak, és visszajött minden.


Próbálom összeszedni magam és életmódot váltani, mert ha így folytatom, akkor hiába végzek majd az egyetemen, nem fogok tudni rendesen dolgozni a választott szakmámban, az irodai munka meg már unalmas.

2021. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 10 éves korom körül kezdtem el hízni. Tinédzser koromban és a huszas éveim elején többször is jártam edzőterembe, de az iskola és az egyetem miatt mindig csak nyáron tudtam menni. Kisebb eredményeket elértem, majd utána visszaszedtem mindig. Egyetem utolsó évében bejött a covid járvány, bezárt minden, akkor meg amiatt nem tudtam elmenni edzőterembe.


Nekem a cérna akkor szakadt el, amikor bejött a harmadik hullám. Már azt hittem vége ennek a mizériának, erre megint zárva kellett tartani mindent. Felhívtam egy személyi edzőt, hogy megkérdezzem van-e lehetőség bármit tenni ebben a helyzetben. Azt mondta, hogy tart csoportos edzést Zoom-on és ad étkezési tanácsokat. Ez Februárban volt, azóta szerencsére nyitva vannak az edzőtermek is mostmár. Akkor 116 kg voltam, most jelenleg 96. 26 éves koromra végre elértem, hogy le merem venni a pólómat a strandon szégyenkezés nélkül. Nagyon jó érzés.

2021. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
De miért kell annyit enni? A világ legegyszerűbb dolga nem meghízni.
2021. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Igen, amennyiben gyerekkorodban erre lettél nevelve, jó példákat láttál, nincs hormonproblémád, depressziód és/vagy egyéb mentális betegségeid, illetve nem vagy allergiás vagy érzékeny egy csomó egészséges (meg kevésbé egészséges) kajára. Nekem ezek közül egy sem adott.
2021. aug. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

5-ös

Dehogyis. Elég látni, hogy feljött +5 kiló és akkor csökkenteni kell a kaja mennyiségét, ennyi.

2021. aug. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Irigyellek, amiért nem tudod, milyen az, amikor ez nem ilyan egyszerű.


Feküdtem már kórházban lipidológián, napi 600 kalóriát kaptunk enni, minden nap volt gyógytorna, plusz sétáltam is délutánonként. Az első héten fogytam 1 kilót (ami betudható annak, hogy kevesebb megemésztett étel volt bennem), azután SEMMIT. Akkoriban 190 kiló voltam. Mindent betűre pontosan betartottam, amit az orvos mondott, semmi mást nem ettem, csak amit elém raktak. És nem, centiben sem volt változás.


Örülj neki, hogy neked csak kevesebbet kell enned.

2021. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es én hiszek neked (én nem az előző kommentelő vagyok btw).

Azt viszont nehéz elhinnem hogy hosszútávon nem fogynál semmitől.

A testednek rengeteg energia kell ahhoz hogy ne haljon meg.

Próbáltál böjtölni (időszakos (IF), vagy pár napos vízböjt)?

Hátha tud segíteni.

2021. aug. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 IF-et próbáltam, napi 4 órás időkerettel, amikor otthonról dolgoztam. Lassan, de valamennyit fogytam. Amikor megint be kellett járnom az irodába, akkor nem bírtam tartani.


Azóta kiderült, hogy IR, PCOS, pajzsmirigy-alulműködés kombóm van, ezeket elkezdtük kezelni, ráadásul szeptembertől megint otthon leszek (kivéve pár napot egyetem miatt), úgyhogy ezzel még próbálkozni fogok. Talán most sikerül. :)

2021. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es: Nekem is hasonló. Nincs PCOS-om mert srácból vagyok de az IR játszik és lehet hogy pajzsmirigyemmel is van valami.

Eddig kínkeservvel fogytam 20 kilót de még le kell adnom 20-30-at ahhoz hogy jól nézzek ki.

Igen az egyetem nekem is sokszor hátráltatta a diétázást, most hogy távoktatás van azóta megy.

Biztos sikerülni fog és hajrá hozzá :) . Ha tudok segíteni akkor írj rám nyugodtan.

2021. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!