Évekig tartó alvásmegvonásnak milyen következményei vannak?
Teljes alvásmegvonás talán 1 hétig vagy kicsit tovább lehetséges. Utána szimplán meghalsz, de már pár nap után halucinálsz és minden bajod lesz.
Ha arra gondolsz, hogy nem tud egyhuzamban sokat aludni valaki, akkor többféle tünete lehet, dekoncentráltság, kimerültség, fizikai állapotromlás, izomzat leépülés és/vagy hízás, depressziós tünetek erősödése, stb. Egyébként tényleg jó példa rá pl: egy újdonsült anyuka. Mind az agynak, mind a testnek regenerálódnia kell, ehhez legalább 6-7 óra egybefüggő alvásra van szükség. Enélkül valamelyik folyamat hiányos marad.
Én évtizedekig két és fél órát aludtam naponta. Még örültem is ennek, hisz amíg más az élete egyharmadát átalussza, én adott idő alatt sokkal többet élek. A mellékvesém, mint az őrült, termelte a kortizolt, így aztán pörögtem ezerrel. Így most el tudom mondani, hogy mindez mivel jár.
A krónikusan magas kortizolszint oldalba rúgja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, és gyulladások keletkeznek. Első körben a vékonybél mindössze egyetlen sejt vastagságú falán, aminek következtében az áteresztővé válik. Ezen keresztül emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Az immunrendszer a testidegen fehérjékre van kihegyezve, tehát folyamatos inzultus éri, folyamatosan támadnia kell. A nap 24 órájában! Nincs egy perc nyugta, nem csoda tehát, ha kifárad, és már nem tudja mire, csak támad. (A molekuláris mimikrihatás csak tovább ront a helyzeten.) Előbb utóbb valamely szervünk (ez attól függ, milyen étel fehérjéi ingerelték leginkább) is áldozatul esik. Summasummarum, autoimmun betegségek sora lép fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!