Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid 19 elleni antitest...

Covid 19 elleni antitest hogyan alakul ki?

Figyelt kérdés
Covid 19 elleni antitest hogyan alakul ki? csak két féle képpen? tehát vagy megfertőzödtél vagy az oltás után? vagy esetleg születésed óta is van rá hajlam?

2021. máj. 3. 08:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
59%

Mostanra Magyarországon az emberek nagy része megfertőződött már, sokan már 2x is. Mivel az emberek többségében teljesen tünetmentesen zajlik a fertőzés, esetleg kis orrfolyás, nátha szerű pár napos dolog, eszébe sem jut orvost keresni, így tesztelve semmlesz, szerontem érdemes egy antitest tesztet csináltatni.

Ha nem totál elzárva élsz 1 éve, akkor elég nagy eséllyel van már antitested.

Születéskor sokminden átmegy, magzat korban főleg, de anyatejjel is, még ma is kutatják, sokszor úgy tűnik az orvosok is teljes homályban tapogatóznak.

2021. máj. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
#11 pont ezért is kédeztem a munkahelyemen a gyártó soron legalább 12 emberrel de lehet azóta többel is érintkeztem akik korona vírusosak voltak ekkora mázli faktor nem létezik hogy ezután sem kapjam el a vírust... megfázások voltak és utóbb az influenza egyik enyhe verzióját szedtem össze száj maszk ellenére.
2021. máj. 3. 10:09
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

#12, honnan tudod, hogy az egy enyhe influenza volt, és nem egy nagyon enyhe koronavírus? Teszteltek influenzára? (Arra is van teszt, ugyanúgy, mint a koronavírusra.) Ha nem, akkor simán lehetett egy nagyon enyhe koronavírus és csinálj legalább egy antitest-gyorstesztet, hátha...


Létezik koronavírusok közötti keresztimmunitás. Ez azt jelenti, hogy ha valaki átesett egy náthakoronavíruson, és szerencséje van, akkor az antitestjei esetleg védik az új koronavírus ellen is.


#11, a passzív immunitás kapcsán nincs homály, többféle úton lehet ilyet szerezni, az egyik az anyatej valóban. Más betegségeknél is ismerjük ezt a hatást, pl. a szamárköhögés ellen a terhesség vége felé oltott anyák csecsemői az első pár (legveszélyesebb) hónapban immunisak. De a passzív immunitás csak átmeneti, gyorsan gyengül.

2021. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
#13 kolléganőmnek is ugyanazok voltak a tünetei mint nekem ellenben velem ő orvoshoz fordult én nem.. Nem szokásom minden piszli csáré dolog miatt az orvost zaklatni álltalában akkor szoktam mikor már mozdulni nem tudok.. Erőteljesen gondolkodom a teszten mivel a munkahelyem semmijen formában nem támogatja ösztönzi a dolgozóit a védekezésre hanem még inkább a nyereségességre hajt... Így nem merek kockáztatni az oltással mert sok olyan beszámoló látott napvilágot hogy két oltás között kapta el vagy a második után közvetlenüll én így a két gyerekem mellet nem akarok kockáztatni..
2021. máj. 3. 10:40
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
#14, attól még hogy a két oltás között vagy a második után közvetlenül kapod el, nem vagy rosszabb helyzetben, mintha egyáltalán nem lennél beoltva. Sőt, kis szerencsével már enyhébb lefolyásra számíthatsz. Ha két gyereked van, pont hogy fontos lenne beoltatnod magad, ne maradjanak árván.
2021. máj. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
47%
#15: akinek megvan a természetes védettsége, mi a fszér kell bele oltást erőltetni, elmonanád?
2021. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, koronavírus már egészen bizonyosan jelen volt a földön már tízezer éve is. A vírusok nem élőlények, de szaporodnak, rendelkeznek fehérjével stb. És gyakran változnak (mutálódnak). Rengeteggel találkozunk nap mint nap. Azért nem tudunk róla, mert semmiféle tüntetünk nincs. Lehet, nem is váltanak ki immunválaszt, nem alakul ki ellenanyag. Másik meg nyomtalanul jelenik meg bennük, minimális reakcióval megoldja a testünk.

Az influenza is csak egy vírus. Rengeteg ember meg is betegszik, és van, aki bele is hal. Eltérés a nagyságrendekben van. Meg hogy hozzászoktunk abban az értelemben is, hogy nem hat újdonságként számunkra, ha a média arról számol be, hogy sok a beteg, sőt már járvány van. Ha valaki „súlyosan” megbetegszik, az néhány napos láz, izomfájdalom, gyengeség után teljesen rendbe jön.

Az immunválasz védetté is tesz minket ellene. Meg lehet úszni, ha beoltatjuk magunkat. De a következő szezonban már új mutáns terjed el. A kialakult védettség ez ellen nem hat, a vakcinázás eredményes sem, az átvészelt betegség sem. Aztán a következő évben minden kezdődik előröl.

A koronavírus 2019 végén megjelent változása működését tekintve ugyanolyan, mint az influenzáé, vagy más vírusoké. És a további változásai is.

Miért más ez mégis? Valahogy olyan mutáns alakult ki, amelyik gyorsabban terjed talán, és a szövődményei sokkal gyakoribbak és súlyosabbak. Ebbe halnak bele az emberek.

Tesztet annyit csináltathatsz, amennyi jólesik, ha megfizeted.

Azt azért nem árt tudni, hogy (kicsit egyszerűsítve), ha pozitív, akkor biztosan van benned antitest. Lehet átvészelt fertőzés miatt, lehet az oltás hatása. De ha negatív, az semmiképpen nem jelenti, hogy nem vagy fertőzött, és nem terjesztheted a vírust.

2021. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
#16, pl mert fogalmunk sincs, hogy egy adott embernek van ilyenje vagy nincs? Aki kimutathatóan védett, pl. van elegendő antitestje, azt nem is sietnek beoltani, ugyanúgy megkapja az igazolványt.
2021. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#18: senkinek nem vizsgálják oltás előtt az antitestet.

De még PCR teszt sincs.

2021. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

#19, nem sok értelme lenne most már az antitestvizsgálattal szórakozni, egyszerűbb beoltani aztán kész. Ha valamennyire védett volt, baja akkor sem lesz, sőt ráerősít erre az oltás. De abban nincs igazad, hogy ezt erőltetnék, hiszen aki akarja, az végeztethet antitestvizsgálatot magánszolgáltatóknál, és ha elég magas érték jön ki, kaphat igazolványt és ráér később oltani.


Az elején, amikor még nagyon kevés oltóanyag volt, ennek nagyon is lett volna értelme a szűrésnek (takarékosságból, hogy inkább azokat oltsuk, akik még egyáltalán nem védettek).


A pcr meg még egy komoly extra macera lenne az oltás mellé, és ott is csak az oltóanyag pazarlódik el, baja nem lesz senkinek attól, ha pont tünetmentes fertőzött volt, tehát sokat nem nyerünk. Persze, mendemonda rengeteg van, hiszen ha valaki amúgy is kórházba került volna a koronavírussal másnap, akkor az oltástól függetlenül ugyanúgy be fog kerülni. A néplélek viszont automatikusan okozati viszonyt feltételez az egymás után történt dolgok között.

2021. máj. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!