Mit tudok tenni lábizzadás/lábszag ellen?
Be is ázik???
Hát első egy minőségi cipő, semmi műbőr- műanyag! Ez a legalapvetőbb!
Második egy másik cipő, ugyanis legalább egy nap kell egy egész nap viselt cipő szellőzéséhez.
Kell bele egy aktív szenes talpbetét,
Csak jó minőségű 100% cérna, /pamutzokni.
A lábizzadásgátló krémek csak ekkor hatnak.
Az izzadság a bőrfelületen marad, a hámot felpuhítja. A sötét, meleg, párás hely kedvez a baktériumok elszaporodásának, a bomló verejték és szaruréteg pedig a kellemetlen lábszagot eredményezi. Csak a lábfejmosás nem elég, csökkenteni kell a verejtékmirigyek működését, vissza kell szorítani a mikroflórát, szagtalanítani kell az élő bőrt, és a cipőt is megfelelően kell karbantartani.
Fokozott lábizzadás esetén gyakoribb lábmosással, enyhe dörzsöléssel vékonyítsuk a szaruréteget, időnként használjunk fertőtlenítőoldatos (neomagnolos) áztatást, izzadásgátló, szagtalanító lábsprayt, ecsetelőszereket és hintőporokat. Naponta többször váltsunk pamutzoknit, a munkahelyen hordjunk váltócipőt, nyáron viseljünk lyukacsos cipőt! A cipőket időnként fertőtlenítsük formalinos kendővel! Cipőinket 3-4 naponta váltsuk. Ha mindez nem segít, keressünk fel lábfejizzadás-gátló botulintoxinkezelés céljából bőrgyógyászati szakrendelést
Egyetértek néhány előttem szólóval: bőrcipő, pamutzokni (vagy gyapjú), satöbbi, satöbbi.
Nem elég a lábizzadást kezelni, mert az csak egy tünet. Azt kell kezelni, ami a tünetet okozza, és ez a lábgomba. Hiába nem piros, hiába nem viszket, akkor is lábgomba.
A megoldás:
¤ Formalinos vattapamaccsal átkenni a cipő belsejét, jól lezárni X napra, hogy bennmaradjon a gőze. VIGYÁZAT!!! Mérgező! Gyerek és állat NE legyen a közelben és ne is férjen hozzá sem az üvegcséhez, sem a pácolódó cipőhöz. Formalint a gyógyszertárban adnak receptre, a pontos használatról (időtartam, gumikesztyű, egyéb) és a szer tárolásáról kérdezd meg a gyógyszerészt! Fontos, mert veszélyes anyag. Erkélyen, udvaron, szabad levegőn csináld. Egyszer kaptam egy pár használt, de jó állapotú cipőt, igaz, hogy nem volt szaga, de elővigyázatosságból lekezeltem.
¤ A zoknidat Domestos-szal kell mosni, így érdemes rászokni a fehér zoknira. (Amúgy is egészségesebb, nem tartalmaz festéket.) Kérdezd meg a gyógyszertárban, hogy állandóan Domestos kell vagy csak egy ideig. Ha ezt a lépést kihagyod, visszafertőz, hiába kezelted le a cipőd.
¤ És a lábad pedig gyógyszertárban kapható lábgomba elleni krémmel kezeld. (Canesten, Lamisil, Terbisil) Pontosan tartsd be az utasítást, különben a gomba ellenállóvá válik és nincs menekvés.
Időnként az egészet meg kell ismételni sajnos. Amint enyhe sajtszag lengi körül a lábad, kezdd el újra.
Soha ne engedd, hogy más használja a cipődet vagy papucsodat. És SOHA ne bújj bele máséba, a boltban persze muszáj, de csakis zoknira.
Összeszedheted még közös zuhanyzókban, strandon.
Ha a szőnyeged is büdi, kérdezd meg a gyógyszerészt, hátha van ötlete.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!