Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel kenhetem be a "műtéti"...

Mivel kenhetem be a "műtéti" heget?

Figyelt kérdés

Múlt héten leszedtek pár anyajegyet a lábamról. Varratszedés megvolt. De a helye begyulladt mára, gennyes lett és fáj. Doki nincs, hála a hosszú hétvégének.

Van itthon Betadine oldat, Betadine kenőcs, Curiosa, Phlogosam, Bactroban, de nem tudom melyikkel kenhetem be.

Még nem forrt össze a vágás rendesen, és körülötte 2cms sávban vörös a bőröm.

Itt nincs se ügyelet, se egyéb, ahol megkérdezhetném per pillanat.

Ha esetleg valaki járt így, vagy járatos a témában, megköszönném ha tudna segíteni.


2010. aug. 19. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor maradj a jódos fertőtlenítésnél.
2010. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alsollal kenhetnéd. Az bőrnyugtató és hamarabb gyógyul tőle a seb. De csak vékonyan kend rá!
2010. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Betadine oldat ill. kenőcs, lehetőség szerint óránként mosd le (ajánlott a clarasept szappan), és betadinozd újra, legyen szabad levegőn, de csak otthon, amúgy fedd le, és nagyon ügyelj rá, hogy ne menjen bele semmi piszok!

De mindenképp menj el orvoshoz hétfőn!

2010. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Alsol is van itthon, clarasept is:)


Remélem segítenek!

2010. aug. 19. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!