Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Ugye nem lesz semmi...

SOS! Ugye nem lesz semmi baja? Nem kell detoxra vinni?

Figyelt kérdés

Tesómék elmentek berúgni, csúnyán sikerült is nekik.

A haverját bevásárólkocsiban tolták haza. Most a nappaliban fekszik.

Honnan tudjuk hogy vinni kell e detoxra? :S

Nagyon aggódok érte.

Tesóm egyébként jól van.


2010. aug. 16. 03:07
 1/5 anonim válasza:
100%

Reagál valamire? Az alvás normális ilyenkor, de ha erős keltegetésre sem reagál sehogy, akkor gáz lehet. Ha hányt már, akkor pár óra alvás után ki kell tisztulnia nagyjából, legalábbis én 6x okádtam egyszer(majdnem 1 liter tömény, 2 liter sör, 1 liter borféle, meg még ki tudja mi), utána 2 órát aludtam a földön a szoba közepén, majd felkeltem, és teljesen jól voltam.


Ha nem reagál, akkor figyeljétek az életjeleit, főleg azt, hogy hogyan és milyen mértékben vesz levegőt, normális, és szabályos -e pulzusa, és nem változott -e meg szélsőségesen a testhőmérséklete, nem ömlik -e róla a víz. Ha azt tapasztaljátok, hogy nem tudjátok eszméletéhez téríteni, és szenved a teste, gyengék az életjelei, akkor azonnal mentő, mert nagy baj van, az már alkoholmérgezés, majd ők beviszik a detoxba, de előtte stabilizálják ahogy tudják, úgyhogy ha előbb ér a mentő ki, mint ti vele a detoxba, akkor mindenképp a mentők.


Ha esetleg sikerül magához téríteni, de nem tud érthetően kommunikálni, és nagyon nehézkesen mozog, akkor még van a gyomrában, meg kell hánytatni sós(max 1 evőkanál) és meleg vízzel, de csak akkor szabad, ha végig eszméleténél van, és ő nyeli le a vizet, különben megfulladhat!

2010. aug. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

már négyszer hányt

ha pofozgatjuk meg leöntjük vízzel akkor felébred

egyébként horkol mint a nemtudom mi

de megnézem hogy van most

köszi amúgy a választ :)

életet mentettél

2010. aug. 16. 04:31
 3/5 A kérdező kommentje:

most mentem le kicsit megbökdöstem és mondta hogy jól van nincs semmi baja

mekkora szerencse

2010. aug. 16. 04:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó két kommented alapján nem lesz baj, csak berúgott mint egy csacsi (reméljük, okul az esetből). Hagyjátok, hadd aludja ki magát, időnként nézzetek rá, ne hagyjátok egyedül, amíg nem lesz tökéletesen tiszta a tudata. Ha teljesen magához tért, itassátok sok vízzel/narancslével/teával, amit kíván (csak ne alkohollal :=) ), mert az alkohol (no meg a hányás) sok vizet von el a szervezettől, ez pedig erősíti a másnapos fejfájást. Ha pótolod a folyadékveszteséget, azzal csökkented a macskajajt.
2010. aug. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mostmár feljött

itt fekszik mellettem

és kérdezget a tegnap estéről

meg hogy itt vártam őket egész éjjel?

jólvan

de olyan falfehér :|

délelőtt megy dolgozni az a gáz..

2010. aug. 16. 06:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!