Ha a koronavírus a krónikus betegekre legveszélyesebb ( az időseken kívül) akkor az oltási tervben miért vannak benne az első 3 oltandó csoportban?
#5: A védőoltásnál nem "telibe nyomatják a vírust". Különböző hatásmechanizmusú oltások vannak, némelyikben nincs is vírus.
Ilyen például a Pfizer-BioNTech vakcina, melyben csak egy olyan mRNS van, ami a vírus tüskefehérjéjének szintetizálását kódolja. Vagyis az embert beoltják vele, a sejtek szintetizálják a vírus tüskefehérjéjét, arra érkezik immunválasz, és így kialakul az immunitás. A tüskefehérje önmagában nem tud betegséget okozni, így a dolog teljesen biztonságos.
Van olyan védőoltás, amiben valóban van vírus, de az legyengített vagy elölt, ezek sem alkalmasak arra, hogy betegséget okozzanak, krónikus betegekre és idősekre sem veszélyesek. Ilyen például a Sinopharm vakcina. A legyengített vagy elölt kórokozó kiváltja az immunválaszt, és kialakul az immunitás.
Minden esetben az a cél, hogy kialakuljon az immunitás, és utána amikor a valódi vírus jön, a szervezet azonnal felismeri, és elpusztítja a kórokozót, mielőtt az komolyabb gondot okozna.
Ebbe a betegségbe előzetesen kialakított immunitás (védőoltás) nélkül kis balszerencsével fiatal, egészséges ember is belehalhat. Ugyanakkor a védőoltásnak még idős és krónikus beteg ember számára is elenyészően pici a kockázata. Majdnem minden ember, amikor felveszi az oltást, ezerszeresére növeli annak az esélyét, hogy túléli a covid-fertőzést.
Kivételt képeznek az immunszupprimált vagy immunhiányos állapotban levő emberek. Ők feltétlenül konzultáljanak a kezelőorvosukkal, mert nekik nem biztos, hogy jó ötlet az oltás.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!