Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy egészséges...

Miért mondják, hogy egészséges a rágó?

Figyelt kérdés
Ez csak marketing fogás ? Vagy tudományosan megalapozott ?
2008. dec. 2. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ezt ki mondta?:D A ragónak köze nincs az egézséghez, eleve mindegyikban édesítőszer van, ami gyilkolja ahasnyálmirigyet, közvetve segíti a hízást, hasmenést okoz nagymennyiségben stb.
2008. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Tisztítja a fogakat, serkenti a nyálképződést, vagyis gátolja a fogszuvasodást. (A pH értékes reklámok marhaságok) Az édesítőszerrel semmi gond sincs.
2008. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Bírom az embereket... Szted kedves előző, kitatáltam mindazt, vagy tudom?:P

De legyen, dióhéjban a folyamat: az édesítőszer érintkezik a nyelv receptoraival, azok érzik, hogy édes, az agy így cukornak hiszi az édesítőszert, mivel számára ami édes az cukor, nem tudja megkülönböztetni. ennek megfelelően a hasnyálmirigy inzulin termelésbe kezd, leesik vércukor. Viszotn mivel az édeítőszer nem cukor, ezért nem is tud belőle a szervezet energiát nyerni. Szóval az agy szépen várja a cukorot, aztán egyszercsak rájön, hogy gáz van, a hasnyálmirigyben beindul a glukagon termelés, letiltva az inzulin hatását, a májban megindul a glikogén bontás, a vércukorszint helyreállítása érdekében, eközben erős éhségérzet jelentekzik, méghozzá a "de ennék valami édeset" érzéssel együtt. Közvetve a glikogén bontásnak és az éhségérzetnek van köze ahhoz, hoyg a szervezet megnöveli raktárait, azaz hízunk. a hasmenés meg az édesítőszer, abból is legikább az aszpartam hatása.

Namost ha neked mindez "semmi gond"...


Az első válaszoló voltam, aki morcos, mert le kelett írnia mindezt.

2008. dec. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy éhes lesz az ember rágózás után!
2008. dec. 2. 12:46
 5/11 anonim válasza:
5%
Próbáld ki, nem drága egy csomag rágó...
2008. dec. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Az inzulintermelés fő ingere maga a vércukorszint. Nem túl okos dolog kiemelni egyetlen tényezőt, a többit pedig teljesen figyelmen kívül hagyni. A helyzet az, hogy a rágó nem emeli meg ténylegesen a vércukorszintet, mivel nincs benne cukor, így az inzulintermelés sem fut fel annyira, mintha bekapnál akár csak egy mentolos cukorkát, vagy egy szem kekszet, esetleg meginnál egy deci üdítőt, így a hatása is csak töredéke annak, mintha betolnál egy szelet csokit, vagy bekapnál egy karamellát.


A hashajtó hatás olyan napi háromszor tíz darab körül jelentkezik, nálam egy tízes csomag egy hétre elég, pedig folyton csámcsogok.


A rágó egyedül akkor káros, ha fenilketonuriában szenvedsz, ekkor kerülni kell minden fenil-alanin forrást, például a rágókat is.


De tényleg egyszerű ellenőrizni, vegyél egy csomag rágót, nyammogd el és néz meg, ellenállhatatlan vágy tör -e rád egy szelet csoki után.

2008. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Naponta rágózom.Ezért is kérdeztem:)

Nem kell bunkózni kedves XY vagy XX.Mivel több rágót is veszek, vettem.Ne nézd már hülyének a másikat!

2008. dec. 2. 20:12
 8/11 A kérdező kommentje:
És igen ellenálhatatlan vágy tör rám rágózás után:)nem arra, hanem igen a csokira
2008. dec. 2. 20:14
 9/11 A kérdező kommentje:
És a 15:11-kor "válaszoló" a bunkó!
2008. dec. 2. 20:15
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

"Nem túl okos dolog kiemelni egyetlen tényezőt, a többit pedig teljesen figyelmen kívül hagyni." Még jogos is volna a felvetésed, Ha nem írtam volna, hogy: dióhéjban. D eakkor lehet nem voltam világos, arra utaltam, hogy nem kívánom leírni a teljes glükőzszabályzást, és mint ami hozzá kapcsolódik.

Mellesleg amit leírtál az igaz, csak nem áll ellentétben azzal amit én mondam, annak ugyanis a lényege az lett volna, hogy az édesítőszer fölösleges folyamatokat indít be, nem az, hogy a vércukorszint szabályzás hol és hogyan történik. Mennyiséget pedig azért nem írtam, mert számszerűelg nem is tudom, mennyi kell hozzá, de ugye megemlítettem az aszpartam hashajtó hatását, amiből lehetett volna következtetni, hoyg nem egy szem rágóról beszélek. Bár lehet én nem voltam elég egyértelmű, akkor sry...

2008. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!