Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálattal lehet...

Milyen vizsgálattal lehet megnézni, hogy van-e baja a szívemnek?

Figyelt kérdés
néha nagyon szokott nyomni,vagy nemtudom hogyan írjam le az érzést,tompa szúrás,még ha nem edzek,akkoris ..mintha szívritmuszavarom lenne..szóval az a kérdés,hogy hol,és mivel lehet ezt megvizsgáltatni?esetleg mennyibe kerül,és miből áll?
2010. aug. 14. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
belgyógyászhoz kell elmenned. ekg, szívultrahang, terheléses vizsgálat
2010. aug. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és az hogyan működik?adnak majd egy időpontot több hónap múlva???akkor gondolom nem kell érte fizetni,de biztos van ilyen magándoki is,az megcsinálná szinte egyből,mondjuk ott kell fizetni,de én igazából attól függ,mennyit kéne fizetni,azt választanám
2010. aug. 14. 18:53
 3/8 A kérdező kommentje:
najó megnéztem,és 35 ezer ft,annyi pénzem nincs rá:(...
2010. aug. 14. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
"sztk" alapon nem kell fizetned érte. Valóban előjegyzés van azt hiszem a kardiológiákra, így először időpontot kell kérned a lakóhelyedhez tartozó kardiológián. Minden mást ott elmondanak majd. Egyik vizsgálat sem fájdalmas. Elképzelhető, hogy tesznek majd rád egy 24 órás "holtert", ami napközben félóránként, éjszaka pedig 2 óránként csinál nálad "ekg"-t és azt tárolja. Aztán majd a rendelőben kiértékelik az eredményeket és megmondják, hogy érdemes-e aggódnod vagy sem.
2010. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,ez sokat segített,felis pontozlak titeket,még az érdekelne igazából,hogy kb mennyi idő ilyenkor,mire sorrakerül az ember?gondolom nem napok:D
2010. aug. 14. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. A feleségem azt hiszem 2-3 hónapra előre kellett időpontot kérjen. Most nyári szünet is van sok helyen, így kevesebb az orvos, ha most jelentkezel, ideális esetben október közepére kapsz szerintem időpontot. Ha aggaszt valami inkább menj el és nézesd meg, mert a bizonytalanság miatt esetleg tényleg bebeszéled magadba a betegséget. Ha a szakember majd megvizsgál, akkor okosabb és remélhetőleg nyugodtabb is leszel. A terheléses EKG sem olyan nagy ügy, felülsz egy szobabiciklire, rádteszik az ekg-t és tekerned kell. Figyelik, hogy hogyan hat rád a "terhelés". Ultrahangra szerintem akkor küldenek majd el, ha bizonytalanság van a vizsgálati eredmények értékelésénél.
2010. aug. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosnál kezdd, ő utal be a további szakorvosi vizsgálatokra: EKG, ultrahang. A várakozási idő területenként változik.
2010. aug. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bruton válasza:
Kardiológián csinálnak EKG-t és UH-t is.Nekem is kell járnom évente egyszer kontrollra.
2010. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!