Aki covid oltást kap mostanaban, miben változik az élete?
@28 Válaszolj, kérlek!
Ha semmi tudásod nincs a témáról, de még középiskolás szinten SEM,
akkor áruld már el, bakker, hogy miért írogatsz ilyeneket?
Nem, az oltás továbbra sem szünteti meg a fertőzőképességet, mint ahogyan más oltások sem. Ha megfelelő százaléknyi embert beoltanak, kialakul a nyájimmunitás, és ez a cél. Egyébként részben csökkenti a fertőzőképességet, de meg nem szünteti azt, tehát erre nem lehet alapozni. Mint ahogy a vírusok szaporodását sem szünteti meg teljes mértékben,
csak a kialakult immunológiai memória miatt az adott kórokozóval szembeni újabb találkozás erősebb, gyorsabb immunreakciót vált ki.
31, szerintem neked nincs megfelelő képesítésed a témához.
Szerinted mi a nyájimmunitás, egészen pontosan? A be nem oltott X százaléknyi ember mitől lesz szerinted védett?
És szerinted mi a kialakult immunreakció eredménye a szervezetedben a vírusokra nézvést?
Még egyszer: az oltás nem szünteti meg a fertőzőképességet, de csökkenti azt, mivel a víruskoncentrációt is csökkenti. A kulcsszó
a csökkenti, feltehetőleg nagy mértékben. És azért ezt mondom folyamatosan, mert ezt tudjuk jelenleg, azt nem, hogy hosszabb távon milyen hatással lesz a fertőzőképességre. Lehet, hogy később kiderül,
szinte teljes mértékben megszünteti a fertőzőképességet, de egyelőre nem tudunk erről. Ezért nem lehet arra alapozni, hogy az oltott biztosan nem fertőz, és akkor majd szépen berakjuk az egészségesek, idősek közé.
És ezért lehet alapozni a nyájimmunitásra, mert az akkor is működik,ha a fertőzőképességet (hasraütve) mondjuk csak 80%-ban csökkenti meg, pusztán a reprodukciós rátánál nagyobb arányt kell beoltani az eléréséhez. Meg kell említeni azt is azért, hogy a beoltottak közvetett módon is terjeszthetik a vírust, azaz szervezeten kívül, hiszen rövidebb ideig ott is életképes.
33-nak:
"az oltás ... a víruskoncentrációt is csökkenti.": milyen víruskoncentrációra gondolsz? Az egészséges oltottakban nincs vírus, a beoltott, de utóbb megfertőződött oltottakban alig-alig szaporodik a vírus, ha az oltás hatásos, vagyis nem arról van szó, hogy csökkenteni kell a víruskoncentrációt, hanem eleve nem is lesz magas víruskoncentráció a beoltottak szervezetében.
"hosszabb távon milyen hatással lesz a fertőzőképességre": az egészséges oltottakéra semmilyen hatással, hiszen ők nem fertőzhetnek, mert nincs mivel. Akik meg az oltás után kapják el a vírust, azoknál is max. rövid távon érdekes a dolog, mert vagy betegek lesznek az oltás ellenére, és utána meggyógyulnak, vagy eleve nem is lesznek betegek, de egyik esetben sem fognak hosszú távon fertőzni, mert hosszú távon már ismét egészségesek, vagyis nincs mivel fertőzniük. (Szerintem te arra gondolsz, hogy nem tudni még, milyen hosszú időre ad védettséget az oltás, csak kevered a fogalmakat.)
"nem lehet arra alapozni, hogy az oltott biztosan nem fertőz, és akkor majd szépen berakjuk az egészségesek, idősek közé.": AZ OLTOTT IS EGÉSZSÉGES! Miért ne lehetne berakni a többi egészséges közé???
"a beoltottak közvetett módon is terjeszthetik a vírust, azaz szervezeten kívül...": arra gondolsz, hogy pl. a kezükre vagy ruhájukra tapadva? Ha nem ők a vírusürítők, ez nem igazán játszik szerepet, de kezet mosni továbbra is ajánlatos lesz. (Ahogy a koronavírus előtt is az volt! :) )
Most már igazán kíváncsi vagyok, mi a te szakmád, hogy ilyen magabiztos vagy!
-Bocs, ha félreérthető voltam: ahhoz képest csökkenti a koncentrációt, amilyen magas immunitás nélkül lenne
-Az előző bekezdésedben ismerted el te is, hogy VAN víruskoncentráció, csak alacsony. Tehát van mivel fertőzni.
-Mert, mint a te általad is elismertekből következik, fertőzHET.
Persze mivel csökkenti a másokat megfertőzés esélyét, nagyon jelentősen, a már beoltottakra vonatkozó szabályokon lehetne lazítani, csak kérdés, hogy mennyire lehetne ezt ellenőrizni.
Igen, pl. kézre vagy ruhára tapadva. Mindig is ajánlatos volt, de szerinted akinek mondani kellett most, az előtte és utána mennyire csinálta/fogja csinálni? Persze, ez utóbbi valóban nem olyan lényeges, csak felvetettem.
A legtöbb szakértő velem ért egyet, és az az álláspont, hogy nem tudjuk, hogy _pontosan_ milyen hatással lesznek a fertőzőképességre a vakcinák. Ezért javasolják a maszkhordást, stb. a beoltottaknak IS.
És az adott vakcinák klinikai tesztjeiről, stb. szóló tanulmányokból is ezt hámoztam ki, de gondolom azokat már olvastad.
Most már közelednek az álláspontjaink...
De azt hangsúlyozni, hogy minek beadatni az oltást, ha úgyis fertőzhetünk, nem hasznos eljárás, mert egyrészről, ennek oltás után mindenképpen igen jelentősen kisebb az esélye, és ha mégis, akkor is rövidebb ideig áll fenn ez az állapot, másrészről a beoltott várhatóan nem betegszik meg, azaz mind egyéni, mind társadalmi haszna van az oltásnak, vagyis minden mellette szól.
(Azt most hagyjuk, hogy néhány kevéssé normális ember szerint pont ezzel akarják az emberiséget eltenni láb alól egyesek.)
Nono, egy szóval sem mondtam, hogy minek beadatni, épp ellenkezőleg, azt mondom, hogy a nyájimmunitás mindenképp elérhető, és az eléréséhez pedig szükséges minél több immunis személy. Tehát ha nem veszélyeztetett valaki, akkor is oltsa be magát lehetőleg.
De végre megértettük egymást:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!