Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Még mindig adnak ilyen "gyógys...

Még mindig adnak ilyen "gyógyszereket" hiperaktivitásra?


2020. dec. 20. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A müsorban eléggé túloznak, természetesen minden komolyabb gyógyszernek vannak mellékhetásai, és mindegyik okozhat függöeséget (még egy közönsége aszpirin is!).

Ha valakinek erösebb pszichikai betegsége van, akkor vagy kap rá gyógyszer és képes lesz nagyjából normálisan élni, vagy nem, akkor ugyan nem lehetnek mellékhatások, de az eredet probléma miatt nem tud a társadalomban élni.

2020. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 De akkor miért a tüneteket kezelik? Miért nem kezelik a tünetek okait?

Például miért nem mondják a gyereknek, hogy ne egyen annyi cukrot, vagy valami hasonlót?

Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, és ADHD-s lenne, akkor biztos hogy nem adnék neki ilyen drogokat.

2020. dec. 20. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok nem hisznek a diétában, azért nem bátorítják. De a szülők attól még megpróbálhatják. Az unokatestvérem kislánya nem kap cukrokat, csak a természetesen előforduló cukrokhoz jut hozzá.
2020. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%

Ha valaki hiperaktiv és nem tud figyelni, koncentrálni, elkalandozik a figyelme annak édeskevés, hogy kevesebb cukrot eszik. A vidiben a Ritalinról van szó, hatóanyag a metilfenidát. Hatását tekintve szinte teljesen olyan mint az amfetamin. Az amfetamin és annak bizonyos származékai meglehetősen jól stimulálják azt a központot az agyban, ami a motivációért, koncentrációért felel, jobban fogsz tudni figyelni és kevésbé leszel izgága. Persze nem 100mg-os tabit kap a gyerek/felnőtt, mint amiket a bulikon tolnak be emberek, hanem kap 10-20-at egyszerre. Ettől nem fogsz pörögni és táncikálni, de a kedved picit jobb lesz (dopamin, noradrenalin miatt pl.) és motiváltabb is leszel szóval nagyobb kedved lesz figyelni dolgokra. Az agyad is jobban felpörög olyan értelemben, hogy a lényeges dolgokra koncentrál (adrenalin-noradrenalin miatt), nem terelik el a figyelmed mindenféle hülyeségek.

Nem úgy kell elképzelni, hogy elszáll tőle az ember, eufóriát nem érzel tőle.

Nem kell megijedni attól a szótól, hogy drog, nem kell ördögként kezelni, csak megfelelő mennyiségben kell használni a megfelelő embernek a megfelelő problémára.

Egyébként az minden gyógyszerre ráírják a 86 féle mellékhatást, jószerével gyógynövényt sem fogyassz.

2020. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki tényleg hiperaktív, annak a cukormentes étrend esetleg, de csak esetleg javíthat kicsit az állapotán, de rendbe nem jön töle.

Az okokat meg nem lehet kezelni, mert ez genetikai probléma, azaz a gyerek így született.

A tüneteket kell kezelni, hogy emberhez méltó módon tudjon élni, más megoldás nincs.


Mellesleg rengeteg egyéb gyógyszer is van, aminek az alapanyaga benne van valamilyen kábítószer-listában, ennek ellenére engedélyezett gyógyszer, ugyanis a mennyiség meg az egyéb benne lévö anyagok együttesen hatnak, és egész másként, mint magas dózisban adagolva és tisztán.

A kemoterápiára használt szerek, a különbözö pszichiátriai betegségek (skizofrénia, bipoláris zavar, depresszió meg még több más) kezeléséhez szükséges gyógyszerek szintén hasonlóak, csak éppen nem abba kötött bele valaki.

2020. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

"Nekem nincs gyerekem, de ha lenne, és ADHD-s lenne, akkor biztos hogy nem adnék neki ilyen drogokat."


DE, hidd el, adnál neki ilyen gyógyszereket, mert egyébként a gyereknek is meg neked is elviselhetetlen lenne az életetek.

A gyereket adott esetben értelmi fogyatékosnak minösítik, annak ellenére, hogy értelmes, csak éppen nem tudja magát megszervezni illetve kontrollálni, nem tud a közösségbe beilleszkedni, mert az érzelmei is teljesen váratlanul törnek ki belöle, stb.

Meg ami egy ilyen gyógyszerben van mennyiség, az a "droghatáshoz" igencsak kevés, egyszerüen a mennyiség az, ami eldönti, hogy egy szer valamilyen betegség ellen hatásos, vagy drognak minösítik.

2020. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem csak a cukorról van szó, mesterséges édesítőszerek is okozhatnak ehhez hasonló problémákat. Én nem mondom, hogy a rossz táplálkozás az egyetlen lehetséges ok, de érdemes lenne megvizsgálni ezt a lehetőséget is, mielőtt drogokat kezdenek tömni egy gyerekbe.
2020. dec. 20. 19:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a rossz táplálkozás az egyetlen lehetséges ok. Erre számtalan hitelt érdemlő kutatás olvasható a neten. És ez egy igen régi probléma, csak nem így nevezték. "Gyerekkori idiotizmus" "gyerekkori hülyeség" vagy csak simán "hülye" gyüjtőnévvel illették ezt a kórképet. Rengeteg ilyet lehet régi cikkben olvasni (pl. volt a "hülyék intézetének" egy gyerek részlege, XX. sz. elejéből származó könyveket érdemes olvasgatni) /még valamelyik népi kalendáriumban is olvastam ilyet a XIX.sz. végéből/. Akkoriban még nem tudtak diferenciálni a különböző kórképeket között gyakorlatilag az autizmus spektrum zavartól az ADHD-n át számtalan ma már külön diagnosztizálható betegséget egybe kezeltek. És illették a fenti kifejezésekkel. Csak mellékes szál, hogy még a mi általános iskolai biológia atlaszunkban is szerepelt egy fotó "mongol idióta" kép aláírással /46 éves vagyok/, amit ma már Down-szindrómának neveznek, de még nem is olyan régen ezzel a kifejezéssel találkoztunk.


Ahogy fejlődött a tudomány lettek szétválasztva egyre jobban ezek a kórképek, ezért nehéz a történeti adatok elemzése sok esetben, és ezért van nagy (látens) "robbanás" az esetek számában. Sok esetben van más társuló probléma is, és főleg a XIX. - XX. sz. fordulóján akik ilyen kórképpel rendelkeztek elkallódtak, kikerültek a "rendszerből" ezért még annyira sem megbízhatóak az adatok /vagy mint cirkuszi látványosság mutogatták őket/.


Jelenleg nincs meg az ok. fMRI vizsgálatok vannak, és néhány esetben látszanak "strukturális" elváltozások az agyban. Hogy ezek hátterében genetikai okok, a magzati időszakban, vagy a perinatális időszakban (vagy esetleg utána?) bekövetkező hatás okozza még nem lehet tudni.

2020. dec. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Köszi, valamivel árnyaltabban látom most már a kérdést.
2020. dec. 20. 21:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam súlyos figyelemzavarára is kipróbáltuk a Ritalint végső kétségbeesésünkben. "Sajnos" nem használt, már az első szemtől egészen elképesztő mellékhatást produkált. De megvolt a Strattera is, annál meg semmi nem történt.

Az étkezéssel, diétával sajnos csak maximum enyhíteni lehet a tüneteket, ezek a fajta betegségek egyike SEM GYÓGYÍTHATÓ VÉGLEGESEN. Sajnos.


A cél mindig az, hogy minél élhetőbb legyen a gyermek és a család élete, minél inkább be tudjon illeszkedni a társadalomba. Erre vannak az anyáknak az óriási kutatómunkája, az orvos sajnos ezekben az esetekben csak segítség.

Mindent IS ki kell próbálni, ami használhat.


Nálunk az epilepszia okozza a figyelemzavart, aminek a gyökere az idegrendszeri éretlenség. Hosszan taglalhatnám, de 10 évembe került, mire valamelyest megoldást találtam. De még így sem vagyok biztos benne, hogy valaha önellátó lesz a gyermekem.


Ami biztos, a Ritalin nagyon sok gyermeknek/felnőttnek segít. És van, akinek nem. Mint minden más terápia.

2021. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!