Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fogamzásgátló szedését egy...

A fogamzásgátló szedését egy nappal el akarom tolni, egy kihányt szem miatt, hogy a megszokott rend ne boruljon fel. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Ez az 5. hónap, hogy fogamzásgátlót szedek. Mindig 19kor veszem be. Az 5.szem gyógyszert bevettem kedd este, azonban rövid időn belül hánytam, így nem volt ideje felszívódni. Nem pótoltam 12 órán belül egy másik szemmel. Tegnap este pótoltam, a leírás szerint, így 2 szemet vettem be. Azonban így egyel kevesebb szem maradt a dobozban, hisz egyet kihánytam. Ma beszéltem nőgyógyásszal, aki annyit mondott, hogy így 20 napig kell csak szednem a gyógyszert, és 7 nap szünet. De ez idő alatt óvszerrel is kell védekezni.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha én nem szeretném, hogy egy nappal előrébb kerüljön, tehát eddig mindig pénteken vettem be az első szemet, valahogy megoldható az, hogy ne csütörtökre, hanem péntekre essen újra?


Mivel úgyis védekeznem kell végig, az megoldható hogy eltoljam 10 órával például , majd ismét 10el, a következő nap csak a fennmaradt 4el,hogy visszaálljak a rendes kerékvágásba, és ezzel egy napot nyerek? Így ugyanúgy pénteken kezdődne a szünet.


Ha a harmadik hetet végig szedem időben, akkor az új adag gyógyszer első napján már védve leszek, ha mindaddig óvszert is használunk?

Fontos!

Várom válaszotokat!



2020. dec. 17. 11:30
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!