Általános ápoló gyakorlatról valaki tud bővebben írni? Mennyi órát kell és milyen osztályon eltölteni? Hogy működik? Évközben is kell menni? Illetve mit kell pontosan csinálni a gyakorlaton?
Először is tisztázzuk, hogy a felnőtt oktatás kétéves OKJ képzéséről kérdezel, vagy egészségügyi suliba jártál, tehát egy év alatt tudod megszerezni a gyakorló ápoló végzettséget?
Ha akarnám se tudnám leírni, mert nem emlékszem a kötelezően letöltendő gyakorlati óraszámokra, a gyakszi naplót is le kellett adni, de nagyon sok. Munka mellett kifejezetten megterhelő.
Nem tudom ez máshol miként működik, de nálunk a letöltendő gyakorlatok idejét az osztályok főnővéreivel, és a szakrendelők asszisztensnőinek a vezetőjével egyeztettük.
Tanulói sumákolási szándék, és főnővéri rugalmasság függvénye, hogy a le nem töltött órák után kapsz-e igazoló aláírást, vagy sem. Az osztályon mindent csinálhatsz amit a gyakorlati vizsgád tananyaga megkövetel, erről tételsort fogsz kapni. Gyakorló ápolóként mosdatsz, vércukorszintet mérsz, ágyneműt cserélsz, EKG-t készítesz, és beavatkozásokhoz (pl. katéterezés, vérvétel) készítesz elő. Ezt legfeljebb az befolyásolja, hogy az éppen dolgozó nővéreknek mihez van kedve, ideje, vagy milyen a beteganyag.
Az osztályos helyszínek közül néhány: belgyógyászat, sebészet, szülészet-nőgyógyászat, pszichiátria. Pluszba rendelőbe is menned kell, pl. szemészet, urológia, bőrgyógyászat. Mindezt a teljesség igénye nélkül soroltam fel.
Majdnem egész évben járhatsz gyakszira, a letöltés határidejét a suliban fogják megmondani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!