Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szedte már valaki a Cifran...

Szedte már valaki a Cifran 250 mg antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Igen durva mellékhatásai vannak és nagyon félek tőle:(

Nektek volt valami panaszotok tőle?Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 11. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem anyukám szedte,nem volt probléma vele,de mellette ő itta a normaflort..
2010. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én pár napja fejeztem be a szedését és alkoholt ittam. Úgy gondoltam, hogy akkor már miért ne? nem kellett volna, életemben nem voltam olyan rosszul másnap, pedig nem ittam sokat. neked se ajánlom, várj még legalább 2 hetet a kúra befejezése után és csak akkor igyál szeszt.
2010. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem terveztem az alkoholtXD

A mellékhatásokkal van bajom, ami kijön attól hogy simán beveszed.Nem akarok májgyulladást, meg mindenféle szörnyűséget:(

2010. aug. 11. 22:55
 4/11 A kérdező kommentje:

Első:

Anyukád mire szedte?

2010. aug. 11. 22:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Jajajaj.. nem szabad ilyenkor olvasgatni a mellékhatáslistát, mert ez azt jelenti, hogy ha 100000 emberből akár 1-nél jelentkezik, akkor is fel kell tüntetni a tájékoztatón bizonyos jogi dolgok miatt!

Vedd be szépen a gyógyszert, a bakteriális fertőzés sokkal veszélyesebb, mint a nagyon is ritka lehetséges mellékhatás!

Egyébként a Cifran nagyon jó gyógyszer!

2010. aug. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én épp tegnap vettem be az utolsó Ciprofloxacinom (ugyanaz, mint a Cifran). Nekem húgyúti fertőzésre kellett szednem, elsősorban erre szokták adni.

Jelentem túléltem, úgyhogy te is nyugodtan beszedheted a tiédet. Amit ne tegyél: tegnap este kicsit iszogattam rá, tényleg nem sokat, mert olyan alkalom volt, hogy úgy gondoltam ennyi nem árthat. Ma fél napig alig bírtam felkelni a WC-ről, olyan jó "kis" hasmenést csinált :) Még most is alig merek enni, csak iszok, mert már majdnem kiszáradtam.

Én is elolvastam a betegtájékoztatót, de arra mindent rá kell írniuk, azt is, ami millió emberből egynél fordult elő, sőt azt is, amiben nem is biztosak, hogy a gyógyszertől volt, de inkább ráírják, nehogy perelhetők legyenek. (Tudod, mint mikor a lökött amerikai nő betette a macskáját a mikro-ba szárítani, simán megnyerte a pert, mert a mikro műszaki leírásában nem volt benne, hogy macskát tilos bele tenni :)

Szóval szedd bátran, mert egyébként tényleg jó gyógyszer.

2010. aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
háát.. nekem pont a ballagásomon fejeződött be az antibiotikum szedés.. bár nem ez, valami másik fajta, ahogy kiléptem a kórházból, és bevettem a gyógyszert, mert elvileg még 5 napig szednem kellett volna, kihánytam az egészet, görcsölt a hasam.., hasmenésem volt.. nem volt kellemes.. egész nap nem ittam, nem ettem semmit.., nap végén egy pici teát.. a gyógyszert azonnal abba is hagytam... megleszek nélküle is gondoltam.. és meg is lettem ^^ de persze nekem már a kórházba kikezeltek, ezt csak biztonsági okok miatt kellett volna szedni.. h ne legyen bajom.., mert minden apró kis szenny megfertőzhetett volna... ( torok/mandula gyulladás )
2010. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én most is szedem, régebben is, nem nagyon éreztem mellékhatását.
2010. aug. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
első vagyok,felfázásra
2010. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem ma felírtak Cifran-t, 500 mg-osat, heveny mandulagyulladásra, erre a gyógyszertárban adtak helyette Prixoter-t, mondván ugyanaz. Pedig teljesen más a hatóanyag, és a betegtájékoztató szerint nem is a torokgyulladásomra való! Ilyenkor mit csináljak?
2013. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!