Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minoxidil regaine oldatot...

Minoxidil regaine oldatot szabad használni,ha nem a férfias típusú hajhullás van?

Figyelt kérdés

2 bőrgyógyász is ezt ajánlotta. Van,voltak okok amiatt megritkulhatott a hajam,fejbőr probléma azaz ekcémás gyulladás,és volt egy fogam ami gyulladást csinált a szervezetben. Az egyik orvos persze nem zárta ki a férfias hormon dolgot sem,"lehet hajlamos vagyok rá",a másiknál 2-szer voltam és egyszer sem hozta fel ezt mint lehetséges ok. Szóval még mindig nem tudom biztosra mi van..

A regaine leírásában az van,hogy "foltokban vagy hirtelen jelentkező,vagy ismeretlen okból jelentkező hullás esetén ne alkalmazza". Nekem hirtelen jött a ritkulás.

A leírásból az jön le,mintha ezt csakis a férfias hullásra csinálták volna

"Az oldat kopaszság egy meghatározott formájának, a férfi nemihormon hatásaival összefüggésben keletkező örökletes kopaszságnak, felnőtteknél történő helyi kezelésére szolgáló gyógyszer"

Most így félek használni,mert nehogy ártson. Közben meg még mindig nem tudom,hogy tényleg hormon miatt hullik vagy a fent említett 2 dolog miatt. Hogy derítsem ki ezt egyáltalán,egyik doktor se mondott biztosra semmit,inkább csak találgatás

Azt mondták,hogy ez visszaerősíti a hajhagymákat. De ha tegyük fel,nem hormon miatt van a hajhullás,akkor a kiváltó ok megszüntetésével nem kéne maguktól visszanőniük,miért kell rásegíteni?


2020. nov. 8. 14:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!