Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már hasmenésnek számít?...

Ez már hasmenésnek számít? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1 hétbe nem ettem valami sokat, lehet hogy a meleg miatt, de valahogy nem voltam annyira éhes. 2-3 napja híg székletem van napi kétszer kb és előtte gyomor morgás. Ez valahogy közre játszik? Vagy mitől lehet ez? Baj?
2020. aug. 16. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor nevezzük hasmenésnek, ha napi háromnál többször kell menni, és hígabb a széklet mint szokott. Gondold végig miket ettél vagy ittál, valami rostos, barack, szilva, stb, ezek okozhatnak. Ha semmi ilyen, és nem javul, menj orvoshoz. Igyál megfelelő mennyiségű folyadékot!
2020. aug. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Első jól írja, hasmenés az mikor napi 3 vagy több híg széklet ürül (ami nem áll össze hurkává) ha napi 1-2 van és nem vészesen híg azt általában valami étel/diéta okozza pl több rost a megszokottnál. Nekem például teljes kiőrlésű dolgoktól/zabtól gyakran laza lesz a székletem..

Ha csökkented a rostot de napokig rossz még, menj el dokihoz lehet ételérzékeny vagy valamire.

2020. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!